Пријавените 18.000 смртни случаи од вакцините во Европа се само мал дел од реалниот број

Повеќе од 18.000 смртни случаи директно поврзани со вакцината против корона сега се пријавени во EudraVigilance, европската база на податоци за извештаи за сомневање за несакани ефекти на лекот.

Д-р Астрид Стакелбергер во четвртокот во програмата The Highwire.

Покрај тоа, пријавени се 1,8 милиони случаи на сериозни негативни ефекти. Нормално, програмата за вакцинација веднаш би се прекинала, нагласи таа.

 

 

Само 1 до 10 проценти од сите случаи се пријавени

Стакелбергер истакна дека адвокатот Раинер Фуелмих и неколку научници истакнуваат дека се пријавени само еден до десет проценти од сите случаи. За да пријават несакана реакција на лекот, лекарите треба да пополнат образец, што е процес кој одзема многу време.

Исто така, треба да бидете сигурни дека постои каузална врска помеѓу вакцината и смртта, рече Стакелбергер, која работеше како експерт за пандемија на СЗО во периодот од 2009 до 2012 година.

Стакелбергер, кој предава на Универзитетот во Женева, додаде дека постои широко распространета цензура.

Со други зборови, на здравствените работници не им е лесно да пријават несакана реакција на лекот.

Како што споменавме, еден до 10 проценти од случаите се пријавени. Тоа би значело дека во реалноста, во најдобар случај 180 000 Европејци умреле од „вакцината против корона“, а во најлош случај 1,8 милиони.

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media