Симнете ја нашата Андроид апликација

Препознавање на очигледното: Тешките податоци од Израел откриваат неуспех на вакцината

Препознавање на очигледното: Тешките податоци од Израел откриваат неуспех на вакцината

главна слика: adobestock

Во текот на целата година, Израел беше пофален и восхитуван за ефективноста на кампањата за вакцинација

Денес е една од највакцинираните земји во светот, над 80% од возрасната популација е двојно вакцинирана.

Со ваквото покривање на вакцинацијата, би очекувале дека Ковид ќе биде скротен во оваа земја. На крајот ни беше кажано дека вакцините се начин да се стави крај на пандемијата, и со оглед на раните извештаи од Фајзер за ефикасност до 98 проценти, Израел требаше да биде во одлична позиција денес.

Реалноста на терен, сепак, е токму спротивна од она што би се очекувало.

Израел, една од највакцинираните земји во светот, ги забележа своите најлоши бројки од почетокот на пандемијата.

Еве еден цитат од неодамнешниот извештај на Си -Ен -Би -Си Њуз под наслов „Израел ги удвојува засилувачките вакцинации, бидејќи дневните случаи на Ковид се нов рекорд“.

„Случаите„ со Ковид-19 “во Израел нагло се зголемија од јули, и покрај високата стапка на вакцинација. Бројот на нови случаи што се случуваат секој ден достигна ново највисоко ниво од 12,113 на 24 август, надминувајќи го највисокото од јануари (11,934) “.

Оваа ситуација е потврдена со објава на НПР:

„Израел беше првата земја во светот што целосно ги вакцинираше повеќето од своите граѓани против КОВИД-19. Сега има една од највисоките дневни стапки на инфекција во светот - во просек скоро 7.500 потврдени случаи дневно, двојно повеќе отколку пред две недели. Речиси еден од 150 луѓе во Израел денес е заразен со вирусот “.

И еве еден извештај од израелска новинска агенција:

„Земјата има една од највисоките стапки на вакцинација против КОВИД-19 во светот, при што околу 78 проценти од 12-годишниците и постарите се целосно вакцинирани, претежно со вакцината на Фајзер. Во исто време, Израел сега има една од највисоките стапки на инфекција во светот ... “

Ајде да кажеме што се случува во Израел овие денови: Целосно вакцинираните луѓе се инфицираат со Ковид-19 и за возврат ги инфицираат другите целосно вакцинирани луѓе со оваа болест.

Ве молиме, добро размислете и потоа поставете си го следново прашање: Што можеме да заклучиме од фактот дека една од највакцинираните земји во светот има една од највисоките стапки на инфекција со Ковид во светот?

Еве го неизбежниот заклучок: вакцините инјектирани во израелското население не ги заштитија од „Ковид-19“.

Со други зборови, вакцината на Фајзер, која е широко користена во оваа земја, се покажа како неефикасна.

Израелската влада го призна ова кога започна да дава зајакнувачки вакцини на 30 јули. Засилувачките вакцини не се ништо помалку од признавање на израелските здравствени власти дека оригиналните вакцини не ја вршат својата работа како што треба.

Тие, исто така, признаа дека кога се соочија со податоците од практиката:

„Во објавувањето на одлуката во неделата, високи израелски здравствени претставници рекоа дека втората доза на вакцината на Фајзер БиоНТех ќе биде помалку ефикасна шест месеци по администрацијата, така што ќе биде неопходна засилувачка доза.

Според др. Коби Хавив, директор на болницата Херцог во Ерусалим, целосно вакцинираните луѓе сочинуваат 85-90 проценти од болничкиот престој во неговата установа. Со оглед дека помалку од овој процент од израелската популација е целосно вакцинирана, се чини дека вакцинацијата не само што не штити од заразување со болеста, туку може дури и да ја зголеми веројатноста за сериозен случај на Ковид.

Бројките од Израел, исто така, покажуваат дека луѓето кои се вакцинирани имаат 27 пати поголема веројатност да развијат симптоматски Ковид, отколку луѓето кои стекнале природни антитела преку инфекција.

Така, израелската кампања за вакцинација, која беше многу пофалена, не беше успех, туку беше катастрофален неуспех.

Ова е неизбежен заклучок од достапните податоци.

Сепак, повеќето луѓе не се во состојба да ја согледаат оваа очигледна вистина затоа што им е испран мозокот да веруваат дека вакцините се излез од пандемијата. Пропагандистите за вакцини успеаја да создадат когнитивна дисонанца кај своите жртви.

Жално и вознемирувачки е да се види точно како овие жртви побожно се залагаат за нивните „засилувачки“ вакцини, направени од истите компании и поединци одговорни за овој дебакл.

По осумнаесет месеци немилосрдни тактики и пропаганда за плашење, нивните когнитивни способности се толку нарушени што повеќе не можат логично да ги обработуваат информациите што им се презентирани.

Уште полошо, овие вакцини не се само неефикасни. Сериозни несакани ефекти и повреди се пријавени од целиот свет. Вакцината на Фајзер/БиоНТех има потенцијал да го оштети буквално секој систем во човечкото тело, според извештајот на Израелскиот народен комитет (ИПЦ), група израелски здравствени експерти предводени од граѓани.

Врз основа на податоците од Централното биро за статистика и израелското Министерство за здравство, групата проценува дека стапката на смртност кај вакцинираните е околу 1 на 5.000. Тоа би значело дека повеќе од илјада израелски граѓани починале непотребно како резултат на вакцините.


Ајде да го сумираме она што го знаеме без сомнение: Една од највакцинираните земји во моментов има една од највисоките стапки на инфекција во светот.

Каков заклучок можеме да извлечеме од овие два добро познати и неоспорни факти?

Навистина е жално што повеќето луѓе денес не успеваат да ја видат очигледната вистина што не гледа во очи.

Бидејќи сите сме принудени да ја земеме вакцината, ги повикуваме сите да ја погледнат реалноста пред нашите очи.

Доказите што доаѓаат од Израел го откриваат страшниот факт: вакцината на Фајзер не функционира. Не ги заштитува своите примачи од „Ковид-19“.

Меѓутоа, Фајзер не е единствената вакцина која пропаѓа. Напротив, се чини дека е еден од „најмоќните“ таму, што е една од причините што беше прва целосно одобрена од Администрацијата за храна и лекови (ФДА).

Ве молиме внимателно размислете за целиот опсег на ова прашање.

Извор: Recognizing the Obvious: Hard Data from Israel Reveals Vaccine Failure

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА