Прашања за кои немаме одговори

  1. Ако помагаат маските, зошто тогаш 1.5м дистанцирање?
  2. Ако помага дистанцирањето, зошто тогаш маски?
  3. Ако двете опции помагаат, зошто тогаш затворање?
  4. Ако сите три опции помагаат, зошто тогаш вакцинирање?

 

Свештеното лице Антониј еднаш прорекол:

„Ќе дојдат моменти кога светот ќе биде толку луд што лудаците ќе мислат дека разумните се луди, а самите тие се разумни. Очигледно, по илјада и пол години, пристигнавме на оваа станица“.

 

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!