По кампањата за вакцинација против Ковид: Починаа двајца ученици во католичко училиште

По кампањата за вакцинација против Ковид: Починаа двајца ученици во католичко училиште

Всушност, многу ретко се случува две деца да умрат за многу кратко време во училиште.

Во католичко училиште во Англија, ова се случи набргу по вакцинацијата против Ковид-19.

Уште еднаш, две деца починаа набргу откако беа вакцинирани против Ковид-19. Овој пат на католичкиот колеџ Сент Џон Фишер во Њукасл-андер-Лајм. Тоа се Мохамед Хабиб (10-то одделение) и Хари Тауерс (11-то одделение). Тие биле на возраст од 14 до 16 години. Според извештаите на медиумите, Хабиб починал на 24 октомври, а Тауерс починал само неколку дена подоцна на 30 октомври

Актуелниот директор, Гарет Мареј, ги повика луѓето да не шпекулираат за причината за смртта, „особено на социјалните мрежи“. Според извор од училиштето, Хабиб наводно починал од срцев удар додека Тауерс имал тумор на мозокот.

Од извештајот не е јасно дали ова е веќе откриено. Барем случајот на Хабиб се вклопува во несаканите ефекти поврзани со вакцинацијата - особено миокардитисот. Ова воспаление на срцевите мускули се јавува кај 1 од 5.000 случаи на вакцинирани машки адолесценти на возраст од 12 до 15 години.

Смрт по масовна вакцинација

Хабиб и Тауерс починаа за време на паузата од семестарот по масовна кампања за вакцинација од Центарот за примарна нега во Шелтон на 26 август, спроведена од Националната здравствена служба на ОК (НХС).

Во првата недела од август, НХС почна да ги убедува 16- и 17-годишниците ширум Англија да се вакцинираат. Неколку дена подоцна, државниот давател на здравствена заштита отвори пунктови  низ Англија каде децата на возраст над 12 години можат да се вакцинираат против кинескиот вирус.

Оттогаш, Канцеларијата за национална статистика (ОНС) забележа „значително зголемување на смртните случаи кај адолесцентите во однос на петгодишниот просек, со зголемување до 125 проценти за неколку недели“.

Избрзаната студија за вакцинација на Фајзер покажа дека вакцинираните деца имаат речиси шест пати поголема веројатност да имаат сериозен несакан настан во текот на двомесечниот период на набљудување отколку децата кои не ја примиле вакцината.

Експертите веќе предупредуваат дека децата имаат повеќе од сто пати поголем ризик од смрт од вакцините отколку од самиот Ковид-19, па затоа советуваат да не се вакцинираат малолетници.

Но, вакцинираните фанатици во политиката и медиумите апсолутно не се заинтересирани. Напротив: дури се интензивираат кампањите за вакцинација.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА