Почина 36-годишен доктор по втората вакцина

Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) во САД ја испитуваат смртта на 36-годишниот лекар во Тенеси, кој почина на 8 февруари, околу еден месец откако ја примил втората доза на вакцина.

Според вестите, д-р. Бартон Вилијамс почина од форма на мулти-системски воспалителен синдром (МИС-А), болест предизвикана кога имунолошкиот систем го напаѓа телото и предизвикува откажување на повеќе системи. МИС-А се смета за исклучително редка болест.

Извор: childrenshealthdefense.org

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!