Симнете ја нашата Андроид апликација

Поранешниот коментатор на Си-Ен-Ен фанатичен за вакцините доживеа срцев удар и тромбоза

Поранешниот коментатор на Си-Ен-Ен фанатичен за вакцините доживеа срцев удар и тромбоза

Во средата минатата недела, поранешниот коментатор на Си -Ен -Ен, Марк Ламонт Хил го критикуваше Џонатан Исак од Орландо Меџик за одбивањето да се вакцинира

Сега неговото здравје е лошо - со целосната програма, за која се знае дека се случува чисто случајно и нема никаква врска со тоа: срцев удар, тромбоза во белите дробови (белодробна емболија или пулмонален инфаркт) и длабока венска тромбоза. Има 42 години и е физички подготвен. Тој ги припишува своите здравствени проблеми не на вакцинацијата, туку на повреда на тетивата.

Марк Ламонт Хил е професор по медиумски студии на Универзитетот Темпл во Пенсилванија - и левичарски активист. Тој ги поддржува Зелените и сонува за „навистина лева“ партија во САД („зелена“ партија), додека ги промовира вообичаените стереотипни позиции како што е омразата кон Израел и поддршката за „Палестинците“.

За ова, тој исто така ја искористи изјавата „река до море“, која е код за уништување на Израел и воведување на сите Евреи во морето, како што сака радикалниот исламистички Хамас. Има пријателство со исламистот Луис Фарахан, водачот на „Нацијата на исламот“.

Левичарските екстремисти мора да ја сакаат вакцинацијата

Левичарските екстремисти очигледно треба да ја репродуцираат истата содржина низ целиот свет, Хил претставува задолжителна вакцинација за сите луѓе во корист на фармацевтската индустрија и глобалистичките поддржувачи.

Никој се уште не може да објасни зошто оваа борба за големите бизниси треба да се „остави“. Меѓутоа, глобалистите како Џорџ Сорос сакаат да користат леви активисти и леви партии, бидејќи тие се понаивни и полесни за раководење - тоа го знаеме уште од „Соросовите ликови“, што ги разоткри блиските односи со левичарските партии во Европа.

Тромбозата би била резултат на повреда на Ахиловата тетива.

Во различни прилики, левичарскиот екстремист ги злоупотреби противниците на вакцините и ги поттикна достигнувањата на науката. Врз основа на тоа, тој сега ги објасни и своите различни здравствени проблеми.

Неговите бројни опасни по живот тромбози произлегле од повреда на неговата Ахилова тетива. Хил порано работеше како политички коментатор за левичарската медиумска компанија Си-Ен-Ен, но сега е водител на Ал Жазира на Англиски.

Си-Ен-Ен беше принуден да го отпушти човекот кога неговите антисемитски пропусти станаа јавни.

 

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА