Симнете ја нашата Андроид апликација

Пораките од Фаучи - Прикривање и лаги во голем обем

Пораките од Фаучи - Прикривање и лаги во голем обем

Е-поштата објавена според Законот за слобода на информации (Freedom of Information Act) пред два дена од Главниот здравствен директор на САД и претседателски советник Ентони Фаучи откри дека тој знаел за потеклото на вирусот од лабораторијата во Вухан.

Како и да е, под заклетва на сослушувањето во Сенатот, тој го тврдeше спротивното. На кого сè уште може да верувате? Во што може да верувате во Фаучи? И други здравствени власти?

Прилично вознемирувачки е колку јавноста е измамена од почетокот на 2020-тата година. Перспективата на САД е уште посериозна ако ги знаете и контрадикторните изјави под заклетвата.

Во бескомпромисен монолог во средата на 2 јуни 2021 година, водителот на Фокс Њуз, Такер Карлсон, повика на кривична истрага против др. Ентони Фаучи откако објави илјадници електронски пораки на Фаучи.

Е-поштата разменета меѓу Фаучи и бројни луѓе во раните денови на пандемијата, вклучувајќи ги Марк Цукерберг  и милијардерот Бил Гејтс, беа примени преку барање за Законот за слобода на информации (Freedom of Information Act). Тие беа пуштени во јавноста во раните утрински часови на 2 јуни 2021 година. Ако сакате да ги прелистувате - можете да ги најдете тука

Новинските медиуми се спротивставија на објавувањето, при што секој репортер понуди свое мислење за тоа какво е влијанието на електронската пошта - што покажа дека Фаучи очигледно ја лажел не само јавноста, туку лажел и на сослушувањата во Сенатот.

Карлсон го носи Фаучи на суд, зборува за „тотална измама“ и бара Фаучи да биде подложен на кривична истрага.

Електронските пораки открија дека „Тони Фаучи бил само уште еден луд федерален бирократ кој бил длабоко политички и често нечесен“, рече Карлсон.

„Пошокантно ... беше што самиот Фаучи беше вмешан во борбата на самата пандемија . Фаучи ги поддржа гротескните и опасни експерименти што се чинеше дека го овозможија Ковид-19 “.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА