Пол Диматина:  итно пренесен во болница по тешка реакција на засилувачкиот шприц на Фајзер

Пол Диматина: итно пренесен во болница по тешка реакција на засилувачкиот шприц на Фајзер

Легендата на АФЛ, Пол Диматина, итно е префрлен на интензивна нега во четвртокот, откако му се слошило од реакцијата на засилувачкиот шприц на Фајзер

Се вели дека 47-годишникот сега е во стабилна состојба и ќе остане во болница уште една недела, објави Хералд Сан

 

Поранешната ѕвезда на „Западни булдози“  рече:

„Имав реакција на засилувачката инјекција, но сега добив и Ковид. Се борам со се што имам за да станам подобар.“

47-годишникот помина осум години играјќи за Булдогс пред да се повлече за да го води хотелот Ламаро во Јужен Мелбурн.

Диматина ги критикуваше повторените затворања во Викторија за кои тврдеше дека предизвикуваат „финансиски Армагедон“ во државата и предизвикуваат неговиот ресторан да губи 28.000 долари неделно.

„Бевме најпогоден град во светот некое време, и веќе не сме, што е навистина тажно“.

Диматина зборува против повторените затворања во Мелбурн

Диматина рече дека стресот од жонглирање на бизнисот и семејниот живот за време на пандемијата довел до целосен физички и ментален слом.

Тој има три деца на училиште и рече дека нивното запрено образование е огромна причина за загриженост.

Јас сум горд викторијанец, добро бев, не можам повеќе да кажам дека сум“.

Од минута 2:10

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА