Полициско насилство - Постара жена малтретирана до несвест

Шокантен инцидент во Пирна - швајцарскиот дел: полицајци ја малтретираат постарата жена затоа што пропуштила да стави маска додека не се онесвести!

Постојат слики што ве оставаат без зборови:

Во понеделникот попладне, една жена очигледно заборавила да носи маска во центарот на Пирна.

Иако тогаш ја ставила, постарата дама беше малтретирана од група млади полицајци кои сакаа да ја уапсат жртвата далеку од каква било пропорционалност.

Се случила расправија и жената била привремено воздржана - потоа дури и се онесвестила и удрила во калдрмата.

Колку се сериозни повредите не е познато

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!