Симнете ја нашата Андроид апликација

Пожарите како глобален феномен - Грција

Пожарите како глобален феномен - Грција

Снимките од беспилотни летала го покажуваат патот на катастрофалните грчки пожари: Еве го најновото: Пожарите на островот Евиа горат шести ден по ред, уништувајќи го поголемиот дел од северниот дел.

Разни области низ Грција сеуште се загрозени: Илјадници луѓе ги напуштија своите домови, а повеќе траекти се подготвени да ги спасат жителите на Евбоја.

 

Наредби за евакуација издадени за островот Крит

Пожарите северно од Атина се намалија малку. Мирисот на горење го наполни главниот град во саботата.

Во Сунион, најјужната точка на копното Грција, се вели дека избувнале пожари. Двајца затворени држат гасни канистри под сомнение за подметнување пожар во Агиос Стефанос -

Други се соочуваат со слични обвиненија низ целата земја. Франција, Египет, Швајцарија и Шпанија се приклучија на напорите за гаснење пожар.

 

Глобалните катасттрофи им ги препишуваме на глобалистите

Клаус Шваб - „Вие нема да поседувате ништо и ќе бидете среќни“ ....со помош на глобални поплави, глобални пожари, идни глобални земјотреси и глобална инфлација.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА