Демонстрираа против дизелот со дизел генератор

Видеото е вирален хит на Интернет со денови. Парадантите на „Петок за иднината“ демонстрираа (и покрај страшната епидемија на Корона) во Грац против употребата на фосилни горива. Заблудените деца и адолесценти користеа дизел генератор за да ги изнесат своите левичарски екстремистички пароли.

Тоа беше митинг за одбележување на двегодишнината од организацијата за климата, што е особено корисно за семејството на Грета Тунберг да го зголеми своето богатство во милиони.

 

Во силен студ тие ја прославија играта со страв, која е толку популарна во текот на летото, и демонстрираа против страшното глобално затоплување. Згора на тоа, се користеше дизел генератор за напојување на системот за звучници, со цел потоа да се објави дека човештвото мора да живе без фосилни горива.

 

 

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!