Симнете ја нашата Андроид апликација

Песочна бура го покрива Дунхуанг во Кина

Песочна бура го покрива Дунхуанг во Кина

Видеaта покажуваат огромни облаци од прашина високи најмалку 100 метри кои го покриваат градот Дунхуанг во провинцијата Гансу (северозападна Кина).

Стариот град на свилата се наоѓа во пустината Гоби и е познат по тешките услови за живот.

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА