Патолог: Лекарите добиваат 20% бонус кога се администрира ремдесивир

На шоуто Сту Питерс, тој рече дека одобрениот производ обично се повлекува од пазарот по само неколку смртни случаи.

Овој производ веќе уби повеќе луѓе отколку било кој друг медицински уред, лек или вакцина што некогаш била пуштена на пазарот, рече Кол. Затоа, тој е на мислење дека таков опасен производ треба веднаш да се повлече од пазарот.

Во Соединетите држави, пациентите со корона се лекуваат со лекот Ремдесивир и се поврзани со респиратор. Резултатот е дека многу од нив умираат. Патологот истакна дека една четвртина од испитаните животни починале во клинички испитувања со ремдесивир.

Тој додаде дека лекарите добиваат 20 проценти бонус за заглавување игла во нечија рака и за администрација на ремдесивир. „Бев шокиран кога го прочитав ова“, рече Кол. „Не е ни чудо што го даваат, добивате дополнителни пари за тоа.“ Според него, тие знаат колку е опасен лекот.

Така, ќе бидете убиени за пари, рече водителот Стју Петерс, додека Кол кимна со главата во согласност.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!