Симнете ја нашата Андроид апликација

Патологот предупредува на опасностите од „непотребната“ инјекција

Патологот предупредува на опасностите од „непотребната“ инјекција

Во интервју за Фондацијата РАИР САД, патологот Роџер Ходкинсон одлучно се изјасни против вакцините против корона

Тие се „непотребни, експериментални, опасни, доведуваат до секакви компликации и луѓето се заплашени“... вели Ходкинсон.

„Не само што е непотребна и опасна вакцина, туку сега станува јасно дека не го доставува она што беше ветено“, рече тој. „Тие не се 98 проценти ефикасни како што првично се тврдеше. Не! Тоа не е ни блиску до тоа “.

Патологот рече дека имунитетот на стадото е подобра алтернатива од „непотребната и опасна“ вакцина. Тој, исто така, предупреди на можните долгорочни последици.

Две третини од вакцинираните развиваат згрутчување на крвта, што може да доведе до срцева слабост или деменција. Вакцините исто така можат да влијаат на плодноста, рече Ходкинсон.

Тој зборуваше за „неверојатно вознемирувачка епизода во историјата на човештвото“. Но, постои надеж: „Доминото почнува да паѓа“, рече патологот.

И кога ќе се смири прашината, угледот ќе биде уништен, бидејќи целата работа беше цел куп лаги од почеток до крај.

Д -р Ходкинсон верува дека еден ден масите ќе сфатат како се изманипулирани. „Луѓето нема да го заборават овој страшен момент во медицинската историја кога ќе излезе на виделина вистината.

Главните и социјалните медиуми може да се обидат да ја прикријат реалноста, но вистината ќе победи “.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА