Симнете ја нашата Андроид апликација

Одрон во Индија - Десетици луѓе под урнатините

Одрон во Индија - Десетици луѓе под урнатините

Десетици луѓе останаа под урнатините откако голем одрон го премина патот во Реконг Пео-Шимла во планинскиот регион Химачал Прадеш, оставајќи непознат број возила под урнатините.

Точниот број на затрупании луѓе е непознат за властите, но се проценува дека бројката е близу стотина. Aiаи Рам Такур рече дека тимовите за итни случаи го изведуваат спасувањето.

Сезоната на монсуните направи хаос во различни делови на Индија, предизвикувајќи свлечишта и поплави.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА