Симнете ја нашата Андроид апликација

Огромна тужба! Хавајскиот обвинител тврди дека вакцините убиле речиси 45.000 луѓе

Огромна тужба! Хавајскиот обвинител тврди дека вакцините убиле речиси 45.000 луѓе

Група адвокати поднесоа тужба против државата Хаваи во име на 1.200 први испитаници кои протестираа против мандатот на државата да вакцинира државни службеници

Еден од адвокатите што ги застапуваше првите испитаници објасни на прес -конференција зошто не сакаат експериментална вакцина.

„Тестовите што ги видовме од лекарите низ целата земја покажуваат дека речиси 45.000 луѓе кои ги примиле вакцинациите починале во рок од 72 часа“, рече адвокатот Мајкл Грин на прес -конференција во четвртокот.

Други, исто така, го кажуваат своето и со солзи ја раскажуваат својата приказна.

Говореше и шефот на противпожарната служба во Хонолулу, Каими Пелекаи. Тој се соочува со тешка одлука: вакцинација или отпуштање.

„Морам да изберам помеѓу кариерата на која сум посветен и земање експериментален лек за кој не знам како ќе влијае на моето тело“, рече Пелекаи.

Како што глобалистичката тиранија се шири во Америка, така се шири и отпорот кај нас луѓето.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА