Симнете ја нашата Андроид апликација

Неколкумина повредени кога возило срамни неколку тераси во центарот на Марбела

Неколкумина повредени кога возило срамни неколку тераси во центарот на Марбела

Најмалку девет лица се повредени во центарот на Марбела - Шпанија, денес во понеделник ова попладне кога возило срамни неколку тераси на Булеварот Мигел Кано

Возачот е човек со шпанска националност, жител на Марбела.

Првите хипотези на полицијата сугерираат дека откако автомобилот изгубил контрола над автомобилот, то влегол на тротоарот.

Причините за несреќата сеуште не се познати.

Внимание: Вознемирувачко видео!

 

Овој понеделник околу 15:15 часот, според очевидци, возило ја нападнало левата страна на Булеварот Мигел Кано во Марбела и уништило неколку тераси на ресторани во областа.

Според последниот официјален биланс, има единаесет повредени лица, кои се пренесени во болницата Коста дел Сол, каде добиле помош.

Едниот од нив е примен во МПС, друг поминал различни тестови, чекајќи резултати, а останатите имале полесни повреди, според здравствени извори.

Имаше моменти на паника и голема напнатост, со повредени лица на земја, разбиени маси и столови, и сеќавање на слични настани во други градови со терористичко потекло.

Станува збор, според официјални извори, за човек со шпанска националност, околу 30 години и жител на општината.

Некои извори наведуваат дека тој бил придружуван од неговите родители. Тестиран негативно на дрога и алкохол.

Главната хипотеза што ја разгледуваат полициските сили е дека тој би изгубил контрола над возилото од засега непознати причини.

На местото се распоредени припадниците на Националната полиција и Противпожарната служба. Исто така присуствуваше и советникот за безбедност на граѓаните, Хозе Едуардо Диаз.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА