Најмалку 30 лица исчезнати откако се урнаа куќи во Шулд-Германија поради поплавување

Инцидентот беше предизвикан од огромна поплава што уништи 6 куќи во заедницата Ајфел во текот на ноќта и оштети уште 25

Најмалку 60 лица се водат за исчезнати по уривање на шест куќи во западногерманскиот град Шулд, Рајнска област-Пфалц.

Обилните дождови, наводно, предизвикаа излевање на локалните реки и поплавување на областа, што доведе до инцидентот.

 

 

Погодени градови:

– Ахен
– Вупертал:
Звучат сирени во Вупертал, Германија, за да предупредат на поплавувањето поради обилниот дожд.
– Берлин:
Застрашувачко видео од удар на гром на телевизиска кула во Берлин, Германија
– Велберт-Лангенберг

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media