Кина го вклучи вештачкото сонце

Кина го вклучи вештачкото сонце 17 минути, што е пет пати потопло од вистинското. Реакторот за фузија разви температури до 70.000.000 степени Целзиусови. Претходно, Бил

Боб Сагет почина набргу откако се пофали со својата љубов кон засилувачот против Ковид

Канцеларијата на шерифот на округот Оринџ Флорида објави на Твитер во неделата дека легендарниот комичар и актер Боб Сагет бил пронајден мртов во неговата хотелска

Водечкиот израелски имунолог со отворено писмо го критикува одговорот на пандемијата! Која е вашата вистинска агенда?

Водечки израелски имунолог се обрати до Министерството за здравство на земјата во отворена порака: Време е да се каже она што се поголем број експерти

Добро утро Америка ги уреди коментарите на директорот на ЦДЦ за да го отстрани контекстот за коморбидитети

Move го намали реалниот број на смртни случаи од КОВИД кои умираат од коморбидитети Добро утро Америка ги уреди коментарите на директорката на ЦДЦ Рошел

Валентина Боскардин - Двојно вакцинирана 18-годишна манекенка развила згрутчување на крвта и починала од „Ковид-19“!!

Здрава 18-годишна манекенка од Сао Паоло, Бразил, починала набргу откако добила згрутчување на крвта, јавува бразилскиот информативен портал G1 Globo Валентина Боскардин, ќерката на ТВ

Бомба - Протечените документи од Армијата на САД покажуваат дека ивермектинот делува како третман против Ковид

Се појавија повеќе информации од протечените воени документи на Проект Веритас, се чини дека постои инкриминирачки дел кој го поддржува ивермектинот како третман за Ковид-19

ЦДЦ признава дека над 75% од смртните случаи на Ковид биле луѓе кои „имале најмалку четири коморбидитети“

Директорката на ЦДЦ, Рошел Валенски, призна дека над 75% од смртните случаи на КОВИД се луѓе „кои имале најмалку четири коморбидитети“ и кои „од самиот

Рајнер Фулмих - Меѓународната кривична постапка треба да започне „за неколку недели“

Германско-американскиот адвокат Рајнер Фулмих изјави за Марија Зи дека долгоочекуваното меѓународно кривично судење, кое многумина го нарекуваат и „Нирнберг 2.0“, ќе започне за неколку недели

Ексклузивно - Британската влада потврди: Нема научен доказ за задолжителна маска во училиштата!

Најновиот пример зошто луѓето не треба слепо да ја следат „науката“ како што им е наложено од бирократите, дојде во петокот кога Блумберг објави како