Земјата е во најтемното време од нејзината понова историја

Вредностите паѓаат како трева насекаде, правдата станува неправда, психолошката војна против човештвото забрзува Дали има помош во последен момент? Ова е застрашувачкото прашање што си го поставуваат милиони загрижени луѓе. Точниот одговор на прашањето е тежок бидејќи исходот зависи од различни фактори - но пред се од свеста и однесувањето на пошироката јавност. И покрај застрашувачките околности,ј ги повикуваме сите да се борат и да истраат, нагласувајќи дека големата војна е на последните нозе. Се чини дека многу малку луѓе разбираат што се случува моментално. Многумина се збунети, некои шокирани, други исплашени и очајни - на крајот, исто така, уплашените...

Читај повеќе

Мишел Барлоу: почина од згрутчувања на крвта предизвикани од вакцината АстраЗенека

Истрагата откри дека мајка на две деца починала од згрутчување на крвта предизвикано од вакцината АстраЗенека против Ковид-19, пренесува Dailymail. Мишел Барлоу беше примена во болница откако претрпе главоболки и гадење околу една недела по примањето на првата доза од вакцината на 7-ми март, но трагично почина подоцна истиот месец на 23-ти март. 51-годишната починала од „мултиорганска инсуфициенција како последица на белодробна емболија“. Патологот кој ја забележа причината за смртта рече дека постои „причинска врска“ помеѓу згрутчувањето на крвта во белите дробови на Барлоу и вакцината од АстраЗенека што таа ја примила. Мишел Барлоу Сопругот на Мишел рече дека семејството...

Читај повеќе

Миечислав Пасиербски: ампутација на ногата набргу откако ја примил вакцината на Фајзер

Грдијна - Полска – На Миечислав Пасиербски, полски поранешен шампион во кревање тегови, му беше ампутирана десната нога над коленото набргу откако ја прими првата доза од вакцината на Фајзер против Ковид-19 Откако бил хоспитализиран поради венска тромбоза, лекарите мислеле дека можеби ќе треба да ги ампутираат двете нозе, но за среќа, едната била спасена. Во неодамнешното интервју со полскиот новинар Јан Поспиешалски, поранешниот спортист рече: „Лекарите дојдоа кај мене и ми рекоа дека ако сакам да преживеам, неопходно е да ми ја ампутираат ногата. Влегоа двајца хирурзи и мојата нога беше ампутирана. Хирурзите дури се подготвуваа за мојата друга...

Читај повеќе

Карлота Масала: 27-годишна мома почина од миокардитис откако ја прими вакцината на Фајзер

Сесту - Калгијари, Аутопсијата заклучи дека 27-годишната Карлота Масала починала како резултат на пулмонален едем поврзан со миокардитис Карлота, спортска, сончева девојка која немала претходни здравствени проблеми, била пронајдена мртва од нејзиниот татко Франческо во вторникот наутро во нивниот дом во Сесту. 27-годишната девојка ја прими втората доза од вакцината на Фајзер во август. Франческо коментираше по нејзината смрт во вторникот: „Карлота ја нема. Докторите рекоа дека таа починала од природна смрт. „Да бидам јасен: ќерка ми беше здрава. Сакаше спорт и фотографија. Таа ја прими втората доза од вакцината на Фајзер во август“ Првично се мислеше дека ненадејната смрт...

Читај повеќе

Двајца мажи имаат испакнатини полни со гној на нивните лица откако ја примиле вакцината на Модерна

Истражувачите велат дека вакцините предизвикале прекумерна реакција на имунолошкиот систем кај мажите, кои и двајцата имале високи нивоа на неутрофили. Извештаите беа објавени во JAMA Dermatology, каде што истражувачите ги детализираа случаите на пациентите кои присуствуваа на болницата на Универзитетот во Калифорнија.

Читај повеќе
Страница 1 од 106 1 2 106