Наместо вакцина против корона, инјектирана вода за 1000 евра

Дестилирана вода наместо вакцина против корона. Во Мексико, приватна клиника рекламираше вакцина од Фајзер на социјалните мрежи, но тоа беше само вода.

Хуго Лопез-Гател, државен потсекретар на Министерството за здравство, рече: „Она што требаше да се продаваат како вакцини од Фајзер, беа продадени на големо за многу пари.

Според истражувањето, до 80 лица биле вакцинирани со дестилирана вода во Мексико во февруари. Инјекција за која платија близу илјада евра по доза. Уапсени се шест лица за измама.

Лажни верзии на вакцината од Фајзер не се откриени само во Мексико.

Исто така во Полска. На вакцината пишуваше Фајзер но имаше тоник против брчки. Никој не е вакциниран со тоа, според полските власти.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!