Симнете ја нашата Андроид апликација

Милјардер дистрибуира летоци кои предупредуваат на опасностите од вакцините против корона

Милјардер дистрибуира летоци кои предупредуваат на опасностите од вакцините против корона

Австралискиот милијардер се најде на удар на главните медиуми поради дистрибуција на летоци за несаканите ефекти и смртните случаи од вакцините против корона.

Клив Палмер, рударски магнат и поранешен пратеник, ги дистрибуираше летоците низ целата земја минатиот викенд.

На летоците пишуваше дека во Австралиската агенција за лекови ТГА има пријавено повеќе од 210 смртни случаи и 24 000 случаи на несакани ефекти по вакцините против корона и дека повеќе од 5000 смртни случаи во Соединетите држави биле поврзани со вакцините.

Исто така, се наведува дека ништо не е познато за долгорочните ефекти и дека половина од животните умреле во експериментите со животни.

„Во Австралија нема пандемија - само едно лице почина од Корона во 2021 година. ТГА и владата шират погрешни информации за да создадат страв “.

 

„Вакцината против корона не спречува да добиете корона, ниту пак ве спречува да заразите други. Дали воопшто служи за вистинската цел? “

Властите воопшто не беа задоволни од кампањата за летоците на Палмер, кој ги предупредуваше луѓето за несаканите ефекти од експерименталната мРНК вакцина.

ТГА, кој ги одобри вакцините на Фајзер и АстраЗенека за итна употреба, веднаш отвори истрага за „дезинформации“. (конфликт на интерес)

„Реков дека вакцината не е правилно тестирана“, рече Палмер во изјавата. „Не знаеме точно какви се ефектите и затоа го искористив моето право на слобода на изразување.

Милјардерот со месеци е во крстоносна војна против вакцината. Претходно, неговите реклами беа забранети на радио кое ги критикуваше експерименталните вакцини.

 

 

Футв Медиа: Респект за Клив Палмер, единствениот милјардер кој направи добро дело со мал дел од неговите финансиски средства.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА