Симнете ја нашата Андроид апликација

Милиони Французи против пасошот за вакцинација!

Милиони Французи против пасошот за вакцинација!

Трета сабота по ред протестираа низ Франција

Милиони Французи излегоа на улица за да демонстрираат против задолжителната вакцинација за здравствените работници и „Ковид -пасошите“.

Меѓу другото, на Французите ќе им треба картичка од следниот месец за пристап до кафулиња, трговски центри, ресторани и јавен превоз.

Голема толпа маршираше во Париз. Група демонстранти отидоа до Министерството за здравство.

Исто така, имаше големи протести во Ница, Монпелје, Нант, Стразбур, Ремс, Тулуз, Марсеј и многу други градови.

https://twitter.com/disclosetv/status/1421462935717781514?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1421462935717781514%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fwas-fuer-bilder-millionen-von-franzosen-gegen-den-impfpass-schweiz-eine-wachsende-menge-von-kritiker-und-die-regierung-spaltet-die-bevoelkerung%2F

https://twitter.com/disclosetv/status/1421536228273532929?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1421536228273532929%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fwas-fuer-bilder-millionen-von-franzosen-gegen-den-impfpass-schweiz-eine-wachsende-menge-von-kritiker-und-die-regierung-spaltet-die-bevoelkerung%2F

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА