Симнете ја нашата Андроид апликација

Медицински хорор - Вакцините против Ковид сега убијаа повеќе луѓе отколку атомската бомба во Хирошима

Медицински хорор - Вакцините против Ковид сега убијаа повеќе луѓе отколку атомската бомба во Хирошима

Атомската бомба беше фрлена врз Хирошима како едно од најстрашните злосторства извршени против човештвото

Го спроведе владата на Соединетите држави, која користеше оружје за масовно уништување против цивилното население составено пред се од жени и деца.

Според историските записи, оваа бомба уби 135.000 луѓе, а втората бомба фрлена врз Нагасаки тврдеше дека е околу половина повеќе.

Историчарите и набудувачите може да се расправаат за „заслугите“ на таквата акција, бидејќи во голема мера се обвинува за завршување на Втората светска војна во Пацификот, но никој не може да негира дека огромните цивилни жртви предизвикани од бомбардирањето биле намерни.

Тоа не беше случајно „колатерална штета“, туку намерно предизвика смрт. Бомбата била насочена кон град во кој речиси целосно живееле цивили. Ова беше намерно, неселективно дело на масовно убиство.

Овој настан беше важен доказ дека владата на Соединетите држави е подготвена да изврши масовни убиства на одредени етнички групи за да ги постигне своите стратешки цели.

Години подоцна, американската влада фрли нуклеарно оружје врз атолот Бикини (Маршалски Острови), уништувајќи цел екосистем и умирајќи безброј островјани во Пацификот од труење со радијација.

Значи, кој ја отфрла идејата дека владата сега масовно убива свои граѓани со „вакцина“ инјекции на био-оружје, нема идеја за какви злодела е способна американската влада против човештвото.

Сега американската војска цели своотј персонал да користи „атомска бомба“ од био-оружје скриена во вакцините.

Додека атомската бомба беше насочена кон стратешки непријател (Јапонија) кој извршил сопствени грозоморни злосторства против човештвото - на пример, убиство и силување на невини кинески цивили за време на војната -

Пентагон денес „бомбардира“ сопствен персонал по наредба речиси два милиони активни американски војници да добијат биооружје со протеински шприцеви. (Тој број ги вклучува сите гранки на активната воена служба.)

Со стапка на смртност после вакцинацијата од само 25% - за која проценуваат медицинските експерти што испитуваа е прилично ниска - треба да имаме половина милион активни американски војници во следните неколку години. да бидат убиени од вакцините против „Ковид“ кога ќе се појават васкуларни оштетувања и ефектите од зајакнувањето зависно од антителата.

 

Тој број - 500.000 - го надминува бројот на жртви во Хирошима во сенка.

Се прашува: кое воено раководство може да биде толку глупаво да ја подложи целата војска на недокажана, смртоносна, експериментална инјекција која се состои од коктел од биолошко оружје и фрагменти од вируси?

Одговорот е очигледен: станува збор за десеткување на националната одбрана на Соединетите Американски Држави преку масовно убиство на активни американски војници со цел да се отвори патот за планираната окупација на ОН и соборувањето на САД.

Војната што некогаш ја водеше Пентагон против Јапонската империја сега е против американскиот народ и ние не сме побезбедни од луѓето што живееја во Хирошима тој кобен ден.

 

Веќе има стотици илјади смртни случаи од вакцини меѓу невини цивили.

Противниците на вакцинацијата не се цел само на активниот воен персонал на САД, туку и на целата светска популација: цивили, жени, деца, стари лица и сите други. „Вакцината“ против Ковид е крајното оружје за масовно уништување што убива неселективно, го уништува човечкото ткиво и предизвикува уништување на клетките, страдање и смрт кај секој што е баксуз да се вакцинира.

Според податоците на ВАЕРС, над 12.200 смртни случаи се пријавени по вакцинацијата само во Соединетите држави. Знаеме дека податоците на ВАЕРС се многу заостанати (многу недели) и дека базата на податоци на ВАЕРС запишува само една десетина до стотинка од вистинските смртни случаи што се случиле.

Реално е да се претпостави дека до денес има неколку стотици илјади смртни случаи од вакцините против Ковид во Соединетите држави, што е многу повеќе од бројот на убиени луѓе во Хирошима.

Ве молиме имајте во предвид дека ништо во оваа порака не треба да се толкува како тривијализација на нуклеарниот холокауст во Хирошима, што го сметаме за геноциден, етнички мотивиран криминал против човештвото.

Интернирањето на Јапонците во концентрационите логори во Соединетите држави е уште едно злосторство против луѓе со јапонско потекло и уште еднаш докажува дека владата на Соединетите држави е подготвена да ги фрли сопствените граѓани во концентрациони логори со цел да ги постигне сопствените стратешки цели.

Размислете за ова: ако американската влада беше подготвена да ги фрли луѓето во концентрациони логори поради бојата на нивната кожа во војната, исто така е подготвена да ги фрли луѓето во концентрациони логори поради нивната евиденција за вакцинација.

Во 80 -те години од таа војна, владата ниту созреа, ниту го најде својот пат, и ако ништо друго, федералната влада сега е повеќе тиранска, опасна и пијана од кога било досега во историјата на САД.

Како и да е, сега се чини дека федералната влада наликува на органот за спроведување на законот на компанија за организиран криминал / изнуда, управувана од мизантропски глобалисти и големата фарма.

НИХ на Фаучи финансираше етнички насочена жетва на органи од живи човечки бебиња ... се во име на „науката“.

Ако сеуште не сте сигурни колку е навистина злобен овој режим, разгледајте го шокантниот, ужасен факт дека американската влада финансираше собирање органи од абортирани (но живи) бебиња, кои беа специјално избрани по нивната боја на кожа.

Таа шокантна вистина беше разоткриена и потврдена во оваа приказна минатата недела од Вашингтон Фри Бикон: Истражувачите финансирани од владата бараа прекинати малцинства за собирање органи.

Читањето на оваа приказна ќе ви каже се што треба да знаете за тоа како федералната влада навистина ќе ве третира кога станува збор за пандемијата и вакцините:

Според внатрешните документи објавени во вторникот, федералната влада платила најмалку 2,7 милиони долари од парите на даночните обврзници на истражувачите кои ги следеле бебињата од малцинство кои биле абортирани за да си ги соберат органите.

Универзитетот во Питсбург беше насочен кон малцинските органи - вклучително и новороденчињата - за да создаде „гасовод“ за истражување на фетусот. Истражувачите велат дека 50 проценти од донираните фетуси мора да потекнуваат од малцински групи и утврдиле дека 25 проценти мора да потекнуваат од црни жени.

Поголемата област Питсбург е 85 проценти бела и 8 проценти црна. Истражувачите ја нагласија важноста за одржување на протокот на крв во органите, што според набљудувачите може да го прекрши федералниот закон, барајќи од лекарите илегално да ги зачуваат органите за време на трудот.

Со други зборови, НИХ ги отстрани органите од живите црни бебиња за да добие примероци од ткива за биотехнолошката и вакцинската индустрија. Некои од бебињата беа до 42 недели; доволно возрасни за да преживеат надвор од матката.

Сето ова, патем, беше под раководство на Фаучи и НИХ, истата група што ги финансираше експериментите за зголемување на функцијата во Вухан, за да се развијат токсични протеински наночестички што беа вградени во вакцините за да го убијат човештвото.

 

НИХ е претпријатие за убиство

И овие смртоносни „вакцини“ против Ковид, како и нуклеарното оружје, се неселективни убијци кои се користат против човештвото со експресна цел да предизвикаат максимални жртви.

Сите вклучени во овој лов за масовна смрт се самите соучесници во масовното убиство. И тие имаат целосна поддршка од Големата Техника, Големата Медиа, Големата Влада, Големата Фарма и сите други мизантропски институции кои сега водат директна војна против човечката раса на глобално ниво.

Она што го направија со Хирошима во 1940 -тите, сега ќе го направат врз целиот свет во 2021 година. Бог да ни помогне на сите.

За повеќе детали, погледнете го денешниот подкаст за Ажурирање на ситуацијата:

Извор: MEDICAL HORROR: Covid vaccines have now killed more people than the ATOMIC BOMB dropped on Hiroshima

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА