Медицинска сестра со предупредување за вакцинацијата: „Ова е навистина шокантно“.

Американската медицинска сестра Никол Ландерс виде дека многу пациенти страдаат од несакани ефекти по вакцинацијата против корона. На шоуто Стју Петерс, таа рече дека колегите низ целата земја имале слични искуства

„Не зборуваме за треска, туку за мозочен удар, срцев удар, згрутчување на крвта, тешки когнитивни проблеми, нарушувања на рамнотежата, неможност за одење и синдром Гилен-Баре“, навистина е шокантно рече Ландерс..

Таа, исто така, рече дека лекарите страдаат од когнитивна дисонанца и се во заблуда. „Никогаш не сум видела нешто слично“. Насекаде, пациентите се хоспитализирани по вакцинацијата, но не смее да се каже дека тоа има врска со вакцинацијата, рече медицинската сестра.

Ландерс, која е во оваа професија веќе 20 години, спроведе сопствено истражување од февруари до почетокот на август и проценува дека 30 проценти од сите болнички престои во овој период може да се поврзат со несаканите ефекти од вакцината. „Тоа се случува насекаде.

Таа исто така рече дека на некои пациенти не може да им се помогне. „Тие беа многу болни и беа испратени дома.“ Потоа Ландерс ги упати овие луѓе кај некој кој беше подготвен да им помогне.

Им дадоа ивермектин и повторно беа здрави во рок од 72 часа. „Навистина е шокантно, страшно и непотребно она што се случува овде“, рече Ландерс.

„Ова е апсолутно лудило“, рече медицинската сестра, која неодамна даде отказ поради задолжителната вакцинација.

 

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media