Медицинска сестра претрпе сериозна парализа по вакцината - банирано видео

Калила Мичел, медицинска сестра од Нешвил Тенеси, рече дека претрпела парализа, откако и била дадена вакцина за корона. Мичел кажува за што станува збор во нејзиниот потресен видео-апел. Медицинската сестра опишува дека сè било добро веднаш по вакцината, но дека по три дена морала да оди на лекар затоа што на левата страна на лицето имало знаци на парализа, што јасно се гледа во видеото.

Погодена од дијагнозата, Мичел во солзи споделува дека сега страда од парализа  и повеќе не може да се насмее. Медицинската сестра ги повикува сите да не се вакцинираат со вакцината Ковид. Тоа е „најлошото и не би го дала ова на никого, дури ни на мојот најлош непријател“, рече Мичел.  „Ве молам Америка, тие не се грижат за нас. Немојте да ја примате оваа вакцинација! “

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!