Симнете ја нашата Андроид апликација

Медицинска сестра имала страшно искуство во болница: „Видов се! Нема што да изгубам!“

Медицинска сестра имала страшно искуство во болница: „Видов се! Нема што да изгубам!“

Канадска медицинска сестра пред камера рече дека многу луѓе починале откако биле вакцинирани

Ерика Бердсли од Понтијак, провинцијата Квебек, работеше како медицинска сестра 11 години. Таа неодамна даде отказ откако нејзиниот работодавец ја направи вакцинацијата за корона задолжителна.

За време на протестот за корона, таа му рече на новинарот за страшните работи што ги видела како медицинска сестра за време на пандемијата на короната.

https://twitter.com/The_AlphaX2/status/1444117142119403522?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1444117142119403522%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fkrankenschwester-erlebte-schreckliches-im-krankenhaus-ich-habe-alles-gesehen-ich-habe-nichts-zu-verlieren%2F

„Сум видела постари луѓе присилно да се држат, а потоа да се вакцинираат против нивната волја, додека тие викаат„ не ““, вели Бердсли. „Сум видела луѓе кои извршиле самоубиство и биле тестирани за корона откако починале. Зошто? Зошто се тестираат за „Ковид“?

„Видов многу луѓе како умираат од срцев удар кратко време откако беа вакцинирани“, продолжи таа. „Сум видела жени кои спонтано абортирале четири или пет дена по вакцинацијата.

„Работам во мала болница, работев во секој оддел“, вели медицинската сестра. „Се сум видела. Нема што да загубам и што да кријам. Сакаа да ме принудат да ја земам вакцината и јас одбив “.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА