Мауро Валеријано Д ’Аурија, 45 годишен доктор почина од срцев удар по вакцината

Мауро Валеријано Д’Ауриа, гастроентеролог падна мртов од срцев удар додека играше тенис. Тој беше во врвот на животот, во совршено здравје. Тој се пофали на својата страница на Фејсбук дека ја зел вакцината за Ковид-19 и дека е совршено безбедна.

Тој практикувал медицина во болницата Умберто I во Ноцера Инфериоре во Италија. Неговите пријатели отворено разговараа за односот помеѓу вакцината и неговата смрт на социјалните мрежи.

Повеќе (на италијански јазик)

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!