Симнете ја нашата Андроид апликација

Марвин Хаглер почина на 66-годишна возраст одкако ја примил експерименталната инјекција

Поранешниот шампион во бокс во лесна категорија и легенда, Марвин Хаглер, наводно починал во саботата на 66-годишна возраст, одкако ја примил експерименталната инјекција.

 

Неговата сопруга, Кеј Г. Хаглер, објави за смртта на страната на Фејсбук на прекрасниот Марвин Хаглер, ФАН КЛУБ: Жал ми е што ќе дадам многу тажна порака. За жал, денес мојот сакан сопруг Марвелоус Марвин почина неочекувано во неговиот дом овде во Њу Хемпшир. Нашето семејство ве замолува да ја почитувате нашата приватност во ова тешко време. Со љубов, Кеј Г. Хаглер

 

Претходно во саботата, боксерската легенда, Томас „Хитман“ Хернс, кој се бореше со Хаглер во рингот во осумдесеттите, ги замоли фановите да се молат за Хаглер преку неговиот профил на Инстаграм, бидејќи тој беше на интензивна нега по експеерименталната инјекција.

 

Вистински воин се моли за кралот и неговото семејство ... тој е на интензивна нега борејќи се со последиците од вакцината! Тој повторно ќе биде добро, но ние би можеле да ја искористиме позитивната енергија и молитва за негово целосно закрепнување!

 

ТМЗ објави дека еден од синовите на Хаглер изјавил дека неговиот татко бил хоспитализиран во саботата „откако имал потешкотии со дишењето и болка во градите дома“.

 

Еден од синовите на Хаглер, Џејмс, за ТМЗ изјави дека неговиот татко рано во саботата бил пренесен во болница во Њу Хемпшир откако имал потешкотии при дишењето и болка во градите дома.

 

Околу четири часа подоцна, семејството било известено дека тој починал. Во овој момент сè уште не е позната причината за смртта ... исто така е нејасно дали смртта на Хаглер е поврзана со КОВИД.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА