Мандатот за вакцинација е измама

Од Пол Крег Робертс: Тој е американски економист и публицист. Тој беше помошник секретар на Министерството за финансии за време на администрацијата на Реган и е познат како ко-основач на програмата за економска политика на администрацијата на Реган.

Почитувани читатели, подолу е компилација на написи што ќе ви помогнат да разберете: (1) опасноста од вакцината наспроти опасноста од „Ковид“ и (2) моќта што ја има големата фармацевтска компанија да постави безбедносни стандарди за да го зголеми својот профит.

Што се однесува до „мандатот за вакцина“ на Бајден, нема таков мандат. Американскиот претседател не е диктатор и не може да донесува закони или мандати. Сите вакви закони или уредби што излегуваат од Белата куќа ќе бидат поништени од федералните судови. Конгресот е извор на правото. Дури и ако Конгресот издаде мандат за вакцина и Бајден го потпиша, законот ќе биде поништен од уставните судови.

Уште поважно, секој мандат или закон што ја нарушува информираната согласност е кршење на Нирнбершките закони со кои германските националсоцијалисти беа погубени по Втората светска војна за кршење на информираната согласност во нивните медицински експерименти.

„Мандатот“ на Бајден не беше ништо повеќе од соопштение за печатот што ги охрабри приватните работодавачи да го направат она што претседателот на Соединетите држави не може да го направи, а тоа е да издаде мандат за вакцинирање на работниците. Но, се разбира приватните работодавачи немаат законодавна моќ. Сигурно немате законски овластувања да ги прекршите Нирнбершките закони.

„Мандатот“ на Бајден е само уште една измама што ја направија курвинските медиуми реалност.

Ако вашиот работодавец ви каже да примите несомнено опасна инјекција или ќе бидете отпуштени, тужете ги затоа што ве отпуштиле, без разлика дали сте медицинска сестра, софтверски инженер или благајник на Волмарт.

Сите отпуштени работници можат да се приклучат на класна тужба која нуди можност да банкротираат корумпираните работодавци вклучени во кршење на американските и меѓународните закони.

Ова е шанса за вистинска револуција. Етаблираните се на погрешна страна на законот. Штом мороните пукаат врз маси луѓе, тие ќе бидат на обвинителната клупа.

Ако федералните судови не го почитуваат Уставот, американското право, меѓународното право и народот, единствениот излез е насилната револуција. Со оглед на тоа што луѓето се многу побројни од криминалната елита, работодавачите можеби ќе завршат на бандери каде што луѓето веруваат дека се повеќе таму припаѓаат.

 

Извор: The Vaccine Mandate Is a Hoax

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!