Кој денес се вакцинира, највероватно еден ден ќе го прифати и белегот на Антихристот

Германскиот проповедник: Ј. Чарнтке во  едно видео кажува за вакцинираните луѓе:

Во различни дискусии деновиве ми стана јасно дека кој и да се вакцинира денес, еден ден со голема веројатност, исто така, ќе го прифати белегот на Антихристот.

Зошто?

Внатрешната логика за она што се случува е иста. Еден дел е целосно заблуден тука и таму и не разбира што навистина се случува.

Тие ќе го прифатат најсомнителниот неисптан шприц, како и белегот на Ѕверот, бидејќи немаат идеја што навистина се случува.

Вториот дел навистина не сака да знае. Тие едноставно не сакаат да се справат со тоа., сакаат да имаат удобен живот, можеби некое време, предпоставуваат дека не носи ништо добро тоа, конечно, кога притисокот ќе стане преголем, тие ќе станат учестници.

Никогаш не се вознемируваат со тоа, секогаш туркајќи го настрана и закопувајќи ја главата во песок, иако ја гледаат бурата и ги слушаат грмотевиците.

 

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media