Корона режимот е тркало на бескрајно лудило

Конечно разбудете се! Диригентите и Корона оркестарот веќе имплицираа дека лудилото за заклучување веројатно никогаш нема да заврши. Зошто дојдовме до овој заклучок? Сега спарувањето на кампањата за вакцинација со презентација на „нови, позаразни мутации на корона“ е ветување за поставување тренд. Дури и ако производителите на вакцини се повнимателни, но некои бедни здравствени експерти шират информации дека наводните нови варијанти што се појавиле нема да имаат никакво влијание врз „заштитата од вакцинацијата“, различните „трансформации“ би можеле да послужат за одржување на статус кво во иднина.

 

Бидејќи веќе нема потреба од докази во пост-фактичкиот свет, може самоуверено да се сврти за неколку месеци и да се тврди дека наводната нова верзија Сарс-Ков-2 сега ја надминува вакцината и затоа нема ревизија на држењето на растојание + носењето маски + заклучувањата + исклучувањата - Диктатот е можен се додека не се појави нов производ на пазарот. Токму на тоа се сведува! Короната како маѓепсан круг во бесконечна јамка. Во случај да не можете да претпоставите, ова е крава што може да се молзе засекогаш. Вечни потрошуваци на вакцини!

 

Иако извештаите во медиумите на Западот велат дека новата варијанта Сарс-Ков-2 Б-117, која беснее во Велика Британија, а  е регистрирана на островот најмалку уште во септември минатата година и се вели дека е докажана во Бразил во април, мутациите се откриени заедно со Почетокот на светската кампања за вакцинација против Корона. Зошто оставивте да поминат осум месеци пред да го вклучите алармот? Дали може да се поврзе, меѓу другото, со намерата да се зајакне подготвеноста за вакцинирање со помош на ново лансираната тактика на плашење? Или, дали ова го означува нашиот мотив опишан на почетокот на цврсто закотвување на мерките на короната?

 

Според наше мислење, меѓународниот сојуз за заклучување погрешно се пресмета ако треба да ги користи мутациите како поттик. Бидејќи најавата дека сегашната формула за вакцини нема да има никаква ефикасност, треба да ги направи дури и оние кои се најподготвени да бидат скептични. Зошто да се добие вакцина за mRNA која никогаш не била искористена за човештвото кога една мутација е доволна да ја уништи нејзината ефикасност? Погодете зошто производителите на вакцини не успеваат секоја година да соберат ефикасна вакцина против грип? Да, нели затоа што патогените на грип имаат својство да мутираат. Исто е и со сите членови на семејството на Короната. Дали гледате каде треба да оди патувањето?

 

Покрај консолидацијата на заклучувањето на дистопијата, индикаторите на Ковид размислуваат да ја направат вакцинацијата на корона сезонска работа. Со други зборови, неограничен пристап до социјалниот живот е даден само ако сте „вакцинирани“ секоја година против секоја нова, зголемена мутација на Ковид. И ефективните медиумски презентации на ново измислени или наводно откриени патогени микроорганизми постојано ќе одат рака под рака со тоталитарни сестрани удари. Подгответе се и престанете да се занесувате со илузијата дека враќањето на нормалноста е на дофат и зависи само од една инјекција или две!

 

Не, ако и посветивте минимално внимание на светската елита, тогаш ќе разберете дека Ковид-19 е само почетен сигнал и изговор за инсталирање на нов светски систем. Оваа аспирирана ера еуфемистички се нарекува „четврта индустриска револуција“. Дешифрирано и разбирливо за пошироката јавност, може да се опише накратко како што следува: „Човечкиот вид заврши и треба да се замени со машини во блиска иднина“.

 

Луѓето отсега ќе бидат осудувани како потенцијално биолошко оружје за масовно уништување. И како што реков, војната против вирусите ќе продолжи засекогаш, како и војната против тероризмот. Безбедносниот апарат инсталиран по 11 септември никогаш не исчезнал и стабилно се зголемувал во проширувањето. Короната е новиот фантом Бин Ладен, борбата против која треба да трае не помалку од бесконечност. Измамниот „пандемиски оракул“, Светската здравствена организација, неодамна објави дека тековната епидемија од глобални размери сè уште не е „голем удар“. Значи, Корона е само предвесник на понатамошни полоши пандемии. Како што реков, крава во кеш што може да се измолзи засекогаш, држи ги уздите во рака за да го фрлиш светот во хаос.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!