Симнете ја нашата Андроид апликација

Ковид-19, британската круна и нејзината агенда за депопулација!

Ковид-19, британската круна и нејзината агенда за депопулација!

Принцот Филип, војвода од Единбург, сопруг на кралицата Елизабета Втора, ја измисли фразата:

„Акo треба да се преродам, би сакал да се вратам како смртоносен вирус за да помогнам во решавањето на проблемот со пренаселеностa.“

Август 1988 година, Принцот Вилијам смета дека депопулацијата на Африка е приоритет, бидејќи ова е единствениот начин за опстанок на разновидноста на фауната и флората на природата.

Според Телеграф, принцот Вилијам продолжил:

„Урбанизацијата, развојот на инфраструктурата, култивирањето - сите добри работи ќе имаат страшни ефекти ако не планираме однапред и не преземеме контрамерки сега“.

Тој додаде:

„Во мојот живот видовме дека светското население се зголемува за повеќе од половина. По овој брз раст, се очекува населението да се удвои до 2015 година. Неверојатен пораст од три и пол милиони луѓе месечно. Нема сомнение дека дивиот свет и живеалиштето во светот се под огромен притисок.

Мораме да работиме многу повеќе, и мислам дека треба да одиме многу подлабоко, ако сакаме да се осигураме дека луѓето и другите животни со кои ја делиме оваа планета можат да продолжат да коегзистираат. Кога ќе погледнеме наназад, имаме мешани рекорди во овој поглед, но јас сум секогаш оптимист и забележувам дека особено младите луѓе се мотивирани да го сменат трендот на минатото низ целиот свет “.

Значи, како сега починатите принц Филип и принцот Вилијам имаат намера да го спречат растот на населението, особено во земјите во развој? Во претходниот напис (2018), Николас Правда испитува како вештачки создадени болести и вакцини се користат за намалување на населението во Африка.

Дали првично „зелената“ и симпатична еколошка агенда свесно ги прифаќа страдањата и смртта на луѓето? Каде точно се наоѓа границата помеѓу еколошката агенда и планираниот геноцид?

Во својата статија, авторот прво зборува за 143 жртви во појава на епидемија. По овие епидемии на болести, големите фармацевтски корпорации брзо излегоа со нови вакцини, наводно за да му помогнат на населението. Но, наскоро стана очигледно дека вакцините доведуваат до стерилитет кај жените. Значи, дали е извршена контрола на населението овде?

Две и пол години подоцна, повторно гледаме кон Африка, во време кога Короната го држи светот во неизвесност, а сега има голем број жртви и во индустријализираните нации.

Она што веднаш не погодува е дека сега постои отпор во Африка и за драконските мерки за корона и за употребата на вакцините. Вава Тампа од Гардијан се тресеше од гнев во февруари 2021 година и со наслов: „Време е Африка да го стави анти-ваксерскиот претседател на Танзанија на нивно место“ (Време е Африка да го заузда претседателот анти-ваксер на Танзанија  | Вава Тампа | Гардиан)

Написот продолжува: „Можеби тој (претседателот Магуфули) е под влијание на истите гневни пораки против блокадата на социјалните медиуми што убедија некои од моето семејство и пријатели дека Бил Гејтс или 5Г го создале вирусот.

Но, без оглед на несериозната мотивација на Магуфули, овие ставови се опасност за јавното здравје. Луѓето страдаат и во некои случаи се изложени на смрт “.

Можеби ќе се праша кој всушност го загрозува здравјето на луѓето овде. Одлуките на Магуфули се секако последица на горчливите искуства со невладините организации и Големата Фарма во минатото.

Понатаму во статијата:

„Како и да е, Магуфули го држи тврдењето на бизарен начин дека Ковид е измама. Наместо да одобрува затворања и да повикува да се носат маски додека се подготвуваме за мрачната годишнина од која вирусот се појави во Африка пред една година, тој избра директно да оди на локални, регионални и меѓународни напори за борба против вирусот “.

 

Танзанија е без Ковид-...

„Според Магуфули, кој ги упати властите да престанат да ги пријавуваат случаите на Ковид во мај минатата година, кога имаше 509 инфекции и 21 смрт, Танзанија е без Ковид“; наводен статус што земјата го дели со Северна Кореја и Туркменистан “.

Новинарот веќе не го разбира светот: „Навистина треба да се запрашате што се случува со Магуфули. На неговата крстоносна војна како претседател и анти ваксер, тој од постојано тривијализирање на вирусот и исмејување на упатствата на Светската здравствена организација се префрли на лажно тврдење дека Танзанија не е заразена со Ковид-вирус, и сега тој отворено го напаѓа својот народ затоа што се вакцинирал и се промешува со негирање и заговори “.

Претседателот Магуфули почина од рак само две недели по појавувањето на статијата. Дали е се тоа случајно?

Бразилското списание за вести „Контра-Фатос“ зборува за фактот дека по втор пат исчезнува еден африкански шеф на држава, кој одлучно се спротивстави на официјалниот наратив за корона. Авторот посочува дека Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс ја спонзорираше статијата на Гардијан цитирана погоре.

Тој, исто така, ја споменува приказната кога Магуфули ја посрамоти СЗО испраќајќи примероци за тестирање до здравствената организација, еден од коза, друг од овошје, па дури и моторно масло, од кои сите се вратија со позитивен резултат од тестот.

Продолжувајќи со Контра-Фатос: „Не е тешко да се препознаат скриените врски, ако сакате воопшто да ги наречете„ скриени “.

Значи, ако претседателот на Танзанија ненадејно умре и / или биде сменет, тој нема да биде првиот шеф на африканска држава што ќе доживее таква судбина за време на кризата со корона.

Минатото лето Пјер Нкурунзиза, претседателот на Бурунди, одби да игра заедно со „Ковид“ и нареди делегацијата на СЗО да ја напушти неговата земја ... пред ненадејно да умре од „срцев удар“ или „осомничен за„ Ковид -19 “. Неговиот наследник веднаш ги промени сите негови политички одлуки за Корона и ја покани СЗО назад во земјата “. (случајност?)

Потоа добивме видео порака од адвокатот Др. Рајнер Фуелмих, каде што користи симулациска игра за да објасни кои би биле неговите први чекори доколку утре стане федерален канцелар.

Тој вели дека веднаш ќе ги прекине вакцинациите и ќе ја суспендира препораката за вакцинација додека не се решат сите несакани ефекти од вакцинациите.

Буквално тој вели: Мораториум е како притискање на копчето за пауза, привремено суспендираме одредени мерки на претходната влада, така што во моментов не може да настане дополнителна штета. Поточно, ова значи, како прво вакцинациите повеќе не се препорачуваат.

Второ, привремено го поништивме вонредното итно одобрување на сите вакцини. Трето, ќе дојдеме до конечна одлука со поддршка од најдобрите експерти.

Денешните дополнувања се како што следува: Од федерална страна веќе нема никакви барања за маски, ги повикувам федералните држави, од своја страна, веднаш да се откажат од сите такви мерки.

Секој треба да може сам да одлучи дали ќе носи маска или не. Роберт Кох Институтот (РКИ) сега јасно советува против тоа, бидејќи здравствените недостатоци јасно ги надминуваат предностите, барем во повеќето животни ситуации.

РКИ се уште се разликува таму. Според СЗО, ПЦР-тестовите  за корона не се соодветни за дијагноза, дури и не се одобрени за тоа. Резултатите од тестот не даваат никакво знаење за проценка на опасната ситуација “.

Но, фала му на Бога, ние не сме земја од третиот свет и такво нешто не може да ни се случи.

„Научниците во Јужна Африка идентификуваа нова варијанта која„ ги има сите карактеристики на имунолошкиот отпор “и многу добро може да биде извор на следниот бран на случаи предизвикани од варијанти ширум светот“.

Друг знак за доминација на глобалната елита е забраната за ивермектин во Јужна Африка, што може безбедно да се користи за превенција и рано лекување на Ковид-19.

Во видеото, авторот вели: „Морам да им противречам (на здравствените власти) бидејќи тој (ивермектин) е еден од најбезбедните лекови во светот денес. Околу 250 милиони многу сиромашни луѓе кои живеат во тешка сиромаштија го користеле овој лек за да се борат против ефектите на паразитите и слично што ги нападнале нивните тела.

Затоа овој лек се користи и е исклучително безбеден, многу побезбеден од оваа нова вакцина лансирана од Фајзер и Бил Гејтс „Модерна“.

Во светот постои 40-годишно искуство со овој лек. И спаѓа во истата категорија како Мерк лекови како аспирин. Всушност, пронаоѓачите на овој лек ја добија Нобеловата награда за медицина со ивермектин во 1980 -тите.

За време на сослушувањето пред САД Сенатот, Комисијата за внатрешна безбедност и Владиниот комитет минатата недела, Др. Пјер Кори, специјалист за белодробни заболувања и критични случаи во Медицинскиот центар Аурора Сент Лукес во Милваки, користи ивермектин како чудесен лек со разновидни моќни антивирусни и антиинфламаторни агенси .

Кори рече: „Ивермектин е исклучително безбеден, широко достапен и ефтин. Неговото откритие ја доби Нобеловата награда за медицина и веќе е на листата на основни лекови на Светската здравствена организација.

Ивермектин е ефикасен агенс против Ковид-19. Сега е забранет во Јужна Африка! Расправата стана вирална на социјалните мрежи, со клип на Јутјуб кој привлече повеќе од милион прегледи, со голем број луѓе ширум светот, вклучително и Јужна Африка, каде што вториот бран на Ковид-19 се чини дека е полош од првиот, бидејќи побара од владата и регулаторите да го одобрат лекот за употреба против Ковид-19.

Здравствениот орган на Светската здравствена организација (СЗО) предупреди низ целиот свет да биде внимателен со таканаречените лекови за Ковид-19. Не е ни чудо, бидејќи кој ја купи Светската здравствена организација? “

„Тоа е криминално“, рече Кори. „Буквално е криминално.“ Лекот „можеше да спаси половина милион животи оваа година, доколку беше одобрен“.

Значи, зошто се сузбиваат безбедните лекови, кои би го направиле излезот од пандемијата во Јужна Африка, и зошто се воведуваат експериментални вакцинации, листата на „негативни настани“ (т.е. сериозно оштетување на вакцината) станува се подолга и подолга?

Тоа мора да се должи на агендата за депопулација, бидејќи тие беа формулирани од принцот Филип и принцот Вилијам која ја пропагираа фондацијата Бил и Мелинда Гејтс

Дали постои тајна врска помеѓу англиското кралско семејство и Големата Фарма и агендата за депопулација?

А патеката всушност води кон Англија, каде Институтот Пирбрајт во близина на Лондон го држи патентот за корона-вирусот. Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс е еден од главните спонзори на институтот.

Архиепископот Карло Марија Виганò ги расчистува сметките со елитите (Виганò: Размислувања за големото ресетирање и новиот светски поредок - LifeSite (lifesitenews.com)

„Ако се ограничиме на наводните придобивки што експерименталниот генски серум требаше да ги донесе во заедницата - особено имунитетот на вирусот и новата слобода на движење - откриваме дека една студија од Универзитетот Оксфорд објавена во Лансет (овде) вели дека вирусното оптоварување на вакцинираните со двојна доза е 251 пати повисоко од она на првите видови на вирусот (овде), и покрај прогласите на светските лидери.

Принципите на медицината, кои генерално важеа до февруари 2020 година, отстапија место за импровизација. Ова оди дотаму што во екот на пандемијата се препорачува вакцинација, маски да се препишуваат кога се бескорисни, да се пропишуваат произволно бизарни интервали, да се забранат третмани со ефективни лекови и да се препишат експериментални генски терапии без да се почитуваат стандардните протоколи за безбедност.

И како што има нови свештеници на Ковид, има и нови еретици. оние што ја отфрлаат новата пандемиска религија и сакаат да останат верни на Хипократовата заклетва. Обвинението за „теорија на заговор“ можеби имаше смисла кога заговорот сеt уште не беше очигледен, но денес веќе не е оправдано да се негира она што елитата планирала од 1950 -тите.

Она што Калерги, Ротшилд, Рокфелер, Клаус Шваб, Атали и Бил Гејтс го кажаа од Втората светска војна и е објавено во книги и весници, коментирано и преземено од меѓународни тела и фондации, како и она што го прават партиите и владините мнозинства “.

Кога читаме „Пандемијата Спарс 2025-2028 на страница 68 во сценариото на Универзитетот Хопкинс објавено во 2017 година за евентуална појава на пандемија, речиси звучи како исечок од весник од 2021 година:

„Со оглед на позитивниот одговор од федералната влада и фактот дека мнозинството американски граѓани подготвени да се вакцинираат веќе биле вакцинирани, негативниот публицитет поврзан со несаканите ефекти имаше мал ефект врз националните стапки на вакцинацијата.

Сепак, фокусирањето на негативните несакани ефекти резултираше со значително зголемување на бројот на поднесени барања за надомест, и многумина се загрижени за долгорочните ефекти што Коровакс може да ги има врз нивното здравје.

Таа загриженост беше особено акутна кај некои родители Афроамериканци, кои продолжија да ги доведуваат во прашање мотивите на владата за кампањата за вакцинација против Коровакс .

Станува се појасно дека се било однапред испланирано, до најмалите детали. Во денешно време, серумот за вакцинација од Фајзер, кој се препорачува за бремени жени, доведува до „спонтан абортус“ во првиот триместар кај 82% од бремените жени, односно до губење на детето.

Ова е чиста контрола на населението! Во Бразил, идна мајка, која беше хоспитализирана само дванаесет часа по нејзината вакцинација и го загуби своето дете, дошла до сознание од медицинската сестра дека веќе е запознаена со ова и дека друга мајка, исто така, го загубила своето дете пред неколку дена.

 

Во изложениот „Ковид-19“ читаме за поврзаноста помеѓу вирусот и вакцинациите:

Додека Сарс-Ков-2 всушност беше направен и изработен како тројански вирус кој сподели неколку други смртоносни патогени и коронавирус од лилјак од Вухан, тој не беше толку смртоносен како што се појави.

Вкупшната цел на вирусот беше да измами недоверливи заморчиња да ги земат вакцините, вакцини кои се исто толку опасни, ако не и поопасни, отколку самиот вирус. Повеќенаменски вакцини, од кои сите се во мрак и работат во тајност.

Големите визии на принцот Филип и принцот Вилијам со контрола на населението во Африка сега станаа реалност. Исто така, експлозивно е што трагата за потеклото на коронавирусот првично води до Институтот Пирбрајт во близина на Лондон, каде што беше доделен и патентот, но кој е во сопственост на САД.

Патентот исто така вклучува права за „профит“ од коронавирусот. Како резултат на тоа, патогените микроорганизми продолжија на Универзитетот во Северна Каролина во САД додека претседателот Обама не ги забрани истражувањата за биолошко оружје и др. Ентони Фаучи мораше да се префрли на Институтот Вухан во Кина.

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА