Ковид измамата: тркало кон тиранијата

Ковид измамата: тркало кон тиранијата

Од Питер Кониг: Тој е геополитички аналитичар и поранешен висок економист во Светската банка и Светската здравствена организација (СЗО), каде што работеше на водата и животната средина ширум светот повеќе од 30 години

Предава на универзитети во САД, Европа и Јужна Америка. Тој редовно пишува за онлајн списанија и е автор на (во превод) Имплозија - економски трилер за војната, уништувањето на животната средина и корпоративната алчност и е коавтор на книгата од Синтија Мекини „Кога Кина кива: Од заклучувањето на коронавирусот до глобалната политичко-економска криза "

 

Има толку многу научни изданија објавени во не-водечките медиуми кои постојано укажуваат дека нема апсолутно никакво оправдување за вакцинирање на децата и за вакцинирање на возрасните, едноставно нема оправдување за вакцинација. И секако не со експериментална инјекција што го менува гРНК-геномот - нема оправдување за целата криминална измама наречена „Ковид“, точка.

 

Стапката на смртност од Ковид е 0,07% или помалку. Се друго е лага.

Самиот др. Ентони Фаучи го рече тоа во една рецензирана статија, Њу Ингленд Журнал оф Медицин, во март 2020 година.

Сепак, тркалото продолжува да се тркала, прегазувајќи ги сите научни докази, и додека тркалото плаќа и ги корумпира медиумите, медиумите продолжуваат да лажат и корумпираат луѓе, а владите корумпираат, се закануваат, уценуваат и принудуваат одредени ранливи научници да лажат и покрај нивното подобро знаење.

Пропагандата за измама никогаш не завршува кога наративот е целосна лага. Тркалото го сочинуваат владите и нивните корумпирани медиуми, целиот систем на ОН, особено СЗО и оваа моќна елитна секта, чии членови не се именувани, но се добро познати.

 

Сите овие се факти

Да се ​​повторува „неоправдувањето“ одново и одново - дека е противуставно, дека е незаконско, дека е криминално, дека ги крши човековите права, дека не е оправдано од ниту една наука што се тврди - е бескорисно. Затоа што само конвертираните ќе слушаат. Тркалото е во право - едноставно ја здроби секоја опозиција принудувајќи ја тиранијата.

Некои можеби ќе ја кажат вистината. Но, гледаме каква штета е веќе направена за помалку од 2 години - милиони, можеби десет милиони умреле - не од Ковид, туку од отровот наречен вакцина против Ковид. Но, тркалото го игнорира сето тоа ... никогаш не го спомнува овој факт, само принудува се повеќе луѓе да се вакцинираат. И ги превртува сите докази, ве лаже вас, нас, токму тоа го прават владите кои се избрани и платени од нас, народот - сите тие, сите 193 земји-членки на ОН.

Неколкуте чесни и транспарентни (повеќето во Африка, еден на Хаити) се казнети со смрт, со отров, со давење, со пиштоли - тие треба да бидат пречка за другите кои можеби ќе сакаат да ги следат нивните стапки и да се обврзат. на големото злосторство на ОН- Спротивставете се на Агендата 2030-та година.

Тоа треба да се каже.

Луѓето треба да знаат.

 

Не се работи само за вакцинирање или невакцинирање.

Треба да разберете што се крие зад погрешната вакцинација за да разберете дека има многу повеќе во неа отколку да верувате во убавите зборови што ги кажуваат владите за заштита на вашето здравје - сите овие влади се продадоа на ѓаволот, во пеколот, отворено кажано, затоа што сите ја знаат вистинската агенда зад оваа Агенда на ОН 2030-та година, која започна со полноќниот гонг на 1 јануари 2020 година - не случајно. Агендата за вакцинација е прашање на живот и смрт.

Ниту една пандемија не започнува одеднаш ширум светот... освен ако не е подготвена добро однапред, преку неколку јавно познати настани кои не беа дистрибуирани од купените водечки медиуми, како што е Извештајот Рокфелер 2010 година, настан 201 од 18. октомври 2019 година во Њујорк , спонзорирана од Фондацијата Гејтс, Медицинскиот факултет Џон Хопкинс финансиран од Рокфелер и - кој друг - најважната невладина организација - Светскиот економски форум, СЕФ.

Верувале или не, СЕФ е невладина организација на елитата, најбогатите од богатите, шефовите на Волстрит, корпоративните шефови, холивудските шефови - и уште неколку умови. Да, СЕФ е невладина организација која им наредува на ОН да се однесуваат и да кажуваат лаги кои тие (СЕФ) сака да ги слушне од нив (Гутереш и неговиот клан на ООН) и да ги повторува лагите одново и одново.

 

А вистинската агенда е:

1) Масовно намалување на населението - како дел од еугенистичката агенда на Гејтс, Рокфелер, Кисинџер и други. Тоа е нивната крајна цел. Затоа не добивате вистинска вакцина, туку вакцина убиец која го поткопува вашиот имунолошки систем и води до смртност и морбидитет. Смртта и повредата може да се случат во рок од 2 до 3 години, така што цврстите застапници за вакцинација и негирање на вистината никогаш нема да ја обвинат вакцината, или производителите на вакцини, или СЗО за нивната смрт или смртта на нивната сакана - тоа е дел од планот. , бидејќи последиците од „Вакцините“ се многу, но некои од нивните главни карактеристики се:

  • 1) Супстанциите во инјектирањето ги напаѓаат човечките репродуктивни системи, и кај мажите и кај жените, често резултирајќи со рак, спонтани абортуси и друго;
  • 2) Тие предизвикуваат згрутчување на крвта, кои главно се таложат во белите дробови и го нарушуваат дишењето, но исто така можат да патуваат до срцето и да предизвикаат мозочни удари, срцеви емболии или срцеви удари, или патуваат до мозокот, каде што може да предизвикаат мозочен удар или смрт ;
  • 3) Може- и често го прават - да го нападнат вашиот имунолошки систем со прекумерно производство на шилести протеини создадени од „вакцината“, оставајќи ве ранливи на која било заразна болест на која вашиот природен имунолошки систем инаку би се спротивставил.
  • 4) Го претворате вашето тело во магнетно поле преку графен оксидот во инјекцијата што одговара на командите на 5Г и наскоро ќе биде 6Г ултра микробранови, претворајќи го вашиот мозок во компјутер, а вие, човечко суштество, во робот или трансчовек кој може да се следи и контролира на секој чекор што „тоа“ го превзема - повеќе не вие, туку трансчовекот. Ако не ги следи упатствата, тој, трансчовекот, може да биде избришан и од далечина.

Звучи премногу фантастично за да биде вистина? Прочитајте ја книгата на Клаус Шваб, „Ковид-19: Големото обнобување (ресетирање“) и погледнете го неговото интервју од 2016 година (помалку од 2 минути) со швајцарско-француската телевизија, во кое тој имплицира и предвидува дека до околу 2025 година луѓето ќе бидат чипирани за да можат да примаат команди од брановите 5Г/6Г и, како што буквално додава, да станат транслуѓе.

Измислената криза со Ковид уништува што е можно повеќе мали, средни, па дури и големи бизниси ширум светот, создавајќи неискажлива невработеност и мизерија. За елитата да се префрли на оние кои го планираат библискиот криминал на кој сме сведоци речиси две години.

Ова не е заговор, тоа се факти, факти кои ние, народот, сè уште можеме да ги запреме ако се разбудиме СЕГА и солидарно да дејствуваме.

Назад на почетокот, каде што се истакнува дека не е добро да се повторува бескрајно незаконитоста на „Ковид мерките“, неуставноста на пасошите за вакцинација или сето тоа, што е зачувано во озлогласениот КјуАр-код засега на вашиот мобилен телефон, кој наскоро ќе биде вграден под вашата кожа, предвиден во 2016 година од Клаус Шваб.

Нема никаква корист да се повторува тоа од нас, ние кои не ги следмие водечките медиуми одамна сме го сфатиле сето тоа, освен ако не се објасни и целата приказна, имено дека Ковид и измамата за вакцинацијата околу него се само инструмент за една многу поголема агенда чија примарна цел е масовно намалување на населението и вие би можеле да бидете дел од тоа.

Ако знаевте која е вистинската цел на евгеничарите, можеби ќе се онесвестите. Доволно е да се каже дека нивната цел е да ја намалат светската популација за повеќе од половина. И почнувајќи од богатиот западен свет, каде што се трошат најголемиот дел од необновливите ресурси, каде што најголемиот дел од капиталот може да се украде и да се пренесе на врвниот елитен култен клан, за вие, преживеаните граѓани, да бидете задоволни со основен приход. што ви дава и овозможува опстанок.

Или, како што вели Клаус Шваб: „Нема да поседувате ништо и да бидете среќни“.

Освен ако не сте свесни за сето ова, не само за неуставноста на фалсификуваната и смртоносна „вакцина“, едноставно ќе се валкате во вашата комфорна зона, нека се случи, ќе бидете малтретирани без воопшто да сфатите - и на крајот, кога ќе дојде до тоа ако не е доцна, ќе се разбудите и ќе речете: „Никој не ни кажа“ - точно. Зарем тоа не звучи познато? Толку познато што речиси може да се поверува дека Хитлеровата нацистичка Германија и последователната Втора светска војна беа само тест за она што се случуваше пред нашите очи - како Агендата на ОН 2030-та година.

 

Бидете свесни за тоа. Можеме да го запреме. Ако сакаме. Ние сме многу. Тие се малку.

Имаме уште 9 години пред нас. Но, штом сте биле вакцинирани, изгубивте голем дел од вашата способност да возвратите, вашата автономија, бидејќи може да умрете или да станете неспособни. Значи, не се вакцинирајте, не прифаќајте тиранија, не прифаќајте дискриминаторски сертификат за вакцинација. Кажете НЕ - на злосторството што „нашите“ власти го прават врз нас, народот.

И разговарајте со полицијата и војската. Треба да знаат и тие. На крајот на краиштата, тие се во ист брод како нас, народот, особено што нивната уставна задача е да го бранат народот, а не тираните на чело на владите. Разговарајте со нив. Мирно - со здрав разум. Затоа што и тие се лажат.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА