Италија потера истрага против Шефот на АстраЗенека

Истрага против шефот на АстраЗенека

Шест смртни случаи сега се испитуваат во Италија. Во меѓувреме, против главата на АстраЗенека во Италија е потерана истрага за небрежност. Откако овие случаи станаа познати, има илјадници откажувања за експерименталните инјекции на АстраЗенека - особено меѓу безбедносниот и наставниот персонал.

 

Експерименталните инјекции укинати во девет европски земји

Девет европски земји, две земји од Африка, Тајланд и Индија во Азија сега привремено престанаа да се користат со АстраЗенека. Ирска неодамна, нагласувајќи дека не е воспоставена врска помеѓу инјекциите на АстраЗенека и проблемите со згрутчување на крвта. Данска беше првата европска земја што одговори по извештаите за формирање на тромб и еден смртен случај. Норвешка се соочуваше со слични случаи неколку дена. Исланд, Бугарија, Луксембург, Естонија, Летонија и Литванија, исто така, презедоа слични мерки.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!