Симнете ја нашата Андроид апликација

Истражувачки групи пронајдоа остри метални предмети во вакцината против Ковид

Истражувачки групи пронајдоа остри метални предмети во вакцината против Ковид

На почетокот на оваа недела, се одржа прес-конференција за резултатите од истражувањето на австриската, јапонската и американската истражувачка група за вакцини против корона во патолошкиот институт во Ројтлинген (Германија). Видеото од прес -конференцијата е отстрането од Јутјуб.

Групите испитуваа стотици шишиња со вакцини од Фајзер, Модерна и АстраЗенека. „Она што го открија е шокантно“, вели др. Џејн Руби во шоуто „Стју Петерс“.

Истражувачките групи наидоа на безброј мали остри метални предмети, паразити и секакви чудни супстанции што не можеа да ги идентификуваат и кои никогаш порано не ги виделе. „Работи што не припаѓаат на вакцината“, рече Руби.

 

Злосторства против човештвото

Открила дека честичките се движат синхронизирано кога се загреваат. „Многу е страшно“, рече таа.

Според Руби, истражувачите навеле дека секоја земја или компанија што ја продолжува програмата за вакцинација треба да биде тужена и обвинета за злосторства против човештвото. Научниците, исто така, повикаа да се прекинат кампањите за вакцинација, рече таа.

Како што веќе беше објавено во овој момент, двајца искусни германски патолози ги презентираа своите испитувања за 10 смртни случаи по вакцинациите за корона на истата прес -конференција. Тие беа изненадени од резултатите. Според патолозите, пет смртни случаи се должат на вакцината и најверојатно два други случаи .

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА