Симнете ја нашата Андроид апликација

Израелски медиуми: 85-90% од пациентите со корона во болницата во Ерусалим се целосно вакцинирани

Израелски медиуми: 85-90% од пациентите со корона во болницата во Ерусалим се целосно вакцинирани

Биологот Ран Израел објави извадок од Канал 13 на Твитер, покажувајќи дека 95 проценти од сериозно болните пациенти со корона во болницата Херцог во Ерусалим биле вакцинирани

Се повеќе се отвораат одделенија за корона, а ефективноста на вакцината брзо опаѓа. Во Израел, најголем дел од населението е вакцинирано против Корона. Земјата веќе долго време се слави како светски шампион во вакцинација.

„95% од тешко болните пациенти се вакцинирани“.
„85-90% од престојот во болница е за целосно вакцинирани луѓе“.
„Отвораме се повеќе Ковид одделенија“.
„Ефективноста на вакцината се намалува“.

https://twitter.com/RanIsraeli/status/1423322271503028228?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1423322271503028228%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fisraelische-medien-85-90-der-corona-patienten-im-krankenhaus-von-jerusalem-sind-vollstaendig-geimpft%2F

Биологот додава дека во болницата Херцог има 72 пациенти со корона, од кои 25 се во критична состојба. Еден ден пред да го објави својот твит, двајца од нив починаа. Во Ерусалим само 42 проценти од населението се вакцинирани.

https://twitter.com/RWMaloneMD/status/1423332834282979329?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1423333233979240451%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fisraelische-medien-85-90-der-corona-patienten-im-krankenhaus-von-jerusalem-sind-vollstaendig-geimpft%2F

Роберт Мелоун, пронаоѓачот на технологијата гРНК вакцина, одговара: „Добро е да се знае. Ако е така, се повеќе личи на АДЕ (засилување на инфекции со посредство на антитела) “.

Англиска здравствена услуга: 35 проценти од пациентите со корона целосно вакцинирани

Новите бројки од здравствениот орган на Велика Британија PHE, исто така, покажуваат дека речиси 35 проценти од пациентите со корона се двојно вакцинирани. Институтот, исто така, изјави дека вирусното оптоварување на вакцинираните лица заразени со Делта е споредливо со она на невакцинираните луѓе.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА