Избришан вродениот имунитент кај луѓето

Најбезбедни луѓе се оние кои имаат силен вроден имунолошки систем и веќе создадоа антитела кон коронавирусот без потреба од медицинска интервенција. Ова лесно се постигнува за повеќето луѓе со помош на витамин Д, цинк, диета, добар сон и избегнување токсична храна и лекови.

 

Сепак, целата индустрија за „наука“ одбива да препознае каква било улога во вродениот имунитет, а антителата произведени од индивидуата не се препознаваат како функција. На пример, не можете да добиете „Ковидиотски пасош за патување“ ако покажете свој вроден имунитет, иако веќе сте го победиле патогенот благодарение на вашиот имунолошки систем даден од Бога.

 

Современата „наука“ - ако се осмелиме да ја наречеме така - ви кажува дека немате имунолошки систем воопшто и дека вашето тело мора да биде киднапирано од мРНК вакцините за да може да функционирате. Ова е гигантска, опасна лага ја повторуваат скоро сите медиуми, медицински магазини и медицински „власти“ ширум светот (од кои повеќето, се разбира, работат за Комунистичката Партија во Кина за уништување на западните нации). 

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!