Жени оштетени со вакцини објавуваат видео за да ја подигнат свеста за несаканите ефекти

Жени оштетени со вакцини објавуваат видео за да ја подигнат свеста за несаканите ефекти

Група жени чии животи беа превртени наопаку од експерименталната инекција против корона неодамна направија видео за да ја подигнат свеста за несаканите ефекти

„Здраво Фајзер Здраво Модерна. Здраво АстраЗенека. Здраво Џонсон и Џонсон. Здраво ЦДЦ. Здраво ФДА“, велат жените во камерата.

„Повредени сме, нашите животи се сменија и ни треба помош. Лекарите очајно бараат одговори и итно ни треба помош “.

„Споделете ги нашите приказни за да може да се слушне нашиот глас. Помогнете ни да ја зближиме медицинската заедница за да ја добиеме помошта што ни е толку потребна“, велат жените. Ние сме вистински, тука сме и сакаме да си ги вратиме животите.

Дамите со европски и американски акценти ѝ кажуваат на публиката: „Нашата цел не е да создаваме дополнителни поделби во заедниците за вакцинација и антивакцинација. Ние сме за слобода на избор, за информирање, но пред се за безбедност“.

Тие го користат хаштагот #RealNotRare, кој Инстаграм го опиша како „дезинформација“. Технолошката компанија крие многу објави кои го содржат овој хаштаг. Така што е целосно нејасно колку од овие објави се појавија на социјалните мрежи.

Жените сакаат политичарите да препознаат дека вакцините имаат несакани ефекти.

„Скоро една година сме цензурирани. Нема повеќе цензура!“ Тие исто така бараат да се истражат несаканите ефекти и употребата на инјекцијата да се одземе.

Извор на видеото

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА