Симнете ја нашата Андроид апликација

Жена паѓа во несвест во центарот за вакцинација и почнува  да се тресе - видео

Жена паѓа во несвест во центарот за вакцинација и почнува да се тресе - видео

Се појавија снимки од Јужна Америка, наводно, на кои се гледа жена која се онесвести и почнува  грчевито да се тресе по вакцинирањето.

На видеото кое стана вирално на социјалните мрежи, една жена на шпански јазик вели дека е задоволна што добила шанса да се вакцинира. „Како се чувствувате во моментов?“, Прашува водителот. „Емоционално“, одговара жената.

Тогаш една жена паѓа од нејзиниот стол зад неа, а нејзиното тело почнува да се грчи додека лежи на подот. Неколку луѓе трчаат да и помогнат.

Видеото е отстрането од Твитер (цензура), но сепак може да се гледа тука

Неколку други детали се познати за инцидентот. Другите луѓе исто така паднаа во несвест и почнаа да грчат откако ја примија вакцината.

Кон крајот на минатата година, медицинска сестра во Тенеси се онесвести пред камера 10 минути откако и беше дадена вакцината за корона.

Медицинската сестра за критична нега, Тифани Довер, беше интервјуирана по вакцинирањето и очигледно се бореше. Ја стави раката кон главата, борејќи се да ја одржи рамнотежата

Таа се извини на екипата на камерата, се сврте настрана од камерата и се онесвести.

Никогаш порано во историјата не се случило човек да падне непосредно веднаш по администрацијата на вакцината.

Гревот е голем кога некои марионетки во јавноста свесно или несвесно велат дека вакцините биле безбедни и дека придобивките биле поголеми одколку несаканите ефекти.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА