Експерименталните инјекции убиле 260 пати повеќе млади луѓе од самиот вирус

Во Велика Британија, пријавени се 35 случаи на глувост и 25 случаи на слепило по администрација на експерименталните инјекции за корона. Шемата на жолтиот картон, регистрираше 191.832 несакани настани до крајот на февруари.

Инјекциите од АстраЗенека имаа најлоши резултати: АстраЗенека претставува 60 проценти од несаканите ефекти и 58 проценти случаи на глувост и слепило. Во Велика Британија по инјекциите против корона починаа 402 лица.

 

Израел

Британскиот орган за лекови МНРА не гледа опасност во сериозните несакани ефекти и наведува дека „не се идентификувани нови безбедносни ризици“. Според агенцијата, несаканите ефекти не ги надминуваат придобивките од вакцините.

Програмата за масовниот експеримент дава лоши резултати и во други земји, вклучувајќи го и Израел. Во таа земја, бројот на смртни случаи вртоглаво се зголеми откако луѓето примија инјекции против корона од Фајзер. Истражувачите Ерве Селигман и Хаим Јатив од Универзитетот „Екс Марсеј“ во Франција заклучија дека за пет недели овие експериментални инјекции убиле „околу 40 пати повеќе стари лица и 260 пати повеќе млади луѓе од самиот вирус“.

Весникот Франс-Соар разговараше со нив како одговор на написот на израелската веб-страница nakim.org. Јатив и д-р Селигман ги анализирале бројките за вакцинација од Израел и ги споредиле со податоците на израелското Министерство за здравство. Тие направија застрашувачко откритие.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!