Симнете ја нашата Андроид апликација

Раинер Фуелмих - Главните обвиненија треба да започнат за 2-3 недели

Д-р Фуелмих: „Тие се корумпирани чудовишта“

Адвокатот Др. Раинер Фуелмих опишува како се соборија владите во државниот удар со Короната.

Пандемијата беше тестирана за да им помогне на елитите да ја прошират својата моќ.

Државните власти ширум светот усвоија партнерство со јавно-приватните-корпорации и невладините организации сега тие ќе го постават тонот.

Вера Шарав: САД го финансираа истражувањето за подобрување на функција (Gain of Function). Тоа е биолошка војна. Шарав прашува зошто се случило тоа.

Очигледно, бизнисот треба да продолжи низ целиот свет, инаку не би било можно да се објасни зошто сеуште се користат ПЦР -тестовите (со итно одобрување). Причината за сето ова е дека владите се темелно корумпирани.

Очигледно е дека постои скрипта, инаку не сите владетели би го кажале истото. Во мафијашка тактика, граѓаните би биле исплашени (човештвото се согласува да биде стерилизирано во замена за примирје со сатанистите)

 

„Тие се сметаат за богови“

Елитата е мегаломанија: „Тие мислат дека се Бог“, објаснува Шарав. Таа го допира срцето кога опишува: „Мојот херој е Ева, дури и се побуни против Бога!“ Потоа повторно стана сериозна.

Преживеаната од Холокаустот не може да поверува што се случува и колку успешно се изманипулирани луѓето од стравот: „Како луѓето се отруле толку во мозокот?

Имав шест и пол години и цврсто стоев “, вели Вера Шарав. Во време на Короната, таа често се сеќава на Холокаустот.

 

Корона: проект за евгеника?

Луѓето честопати прашуваат: „Зошто Евреите дозволија да бидат затворени во гасните комори?“, Вели Шарав. Но, Евреите исто така се плашеа, и тие беа парализирани од стравот. Покрај тоа, многумина ќе се побунеа - со страшни последици за нив.

Шарав објаснува дека елитата која го предводеше глобалниот удар и сака да создаде дигитален човек нема чувства дека тоа е нечовечки.

Ова што се случува е евгенски експеримент. Новинарот Хенингсен се согласува: „Докажано е дека ова е проект за евгеника, имаме доволно докази за тоа.

 

Д -р Фуелмих: „Тие се корумпирани чудовишта“

Од своето искуство, адвокатот др. Фуелмих рече дека Германија не е добро место за тужба на големите корпорации, за „овие корумпирани чудовишта“ таму да се судат.

Тој опишува како доктор што го познавал доживеал брутален претрес во неговата куќа бидејќи бил критичен настроен кон Короната.

 

„Дигитална тиранија“: Сертификатот за вакцинација против Ковид е крај на човековата слобода

Канаѓанецот Мишел Чосудовски е професор по економија и експерт за глобализација. Тој ја води страницата globalresearch.ca, која е најчитаната страница на оваа тема.

Чосудовски ги испитува ефектите од „пандемијата на короната“ врз глобализацијата.

„Ова е најсериозната социјална и економска криза во историјата“, рече Чосудовски. „Не е одлуката на Емануел Макрон да го воведе сертификатот за вакцинација, туку на неговите спонзори.

“ Мора да бидете свесни за ова за да ги разберете политичките случувања, рече професорот.

 

Дигитална тиранија

„Ова е вакцина убиец и не е случајно, туку производ на систематска лага“, рече Чосудовски. Во јавно-приватно партнерство со Бил Гејтс и СЕФ, меѓу другото, беше одлучено како треба да се дигитализираат луѓето.

Самиот Клаус Шваб рече дека луѓето ќе бидат дигитализирани. Ние сме во време на дигитална тиранија и во овој контекст, треба да се земе во предвид и сертификатот за дигитална вакцинација, објаснува експертот.

 

Уништени се 192 економии, а Бил Гејтс профитира

„На 20 февруари, Тедрос Аданом Гебрејесус (СЗО) предупреди дека сме блиску до пандемија“, рече Чосудовски. Додека авиокомпаниите беа намерно уништени, луѓето ја загубија својата егзистенција и економијата беше дестабилизирана, Бил Гејтс профитираше и го зголеми своето богатство за повеќе од 60%, вели економистот.

Националните економии на сите 192 земји -членки на Обединетите нации беа уништени. И сето тоа со помош на ПЦР-тестовите, за кои се знае дека немаат вистинска информативна вредност.

 

Крај на човечката слобода

Д -р Мајк Јејдон објаснува: „Ако сакате да се вакцинирате - не правете го тоа, тоа е глупост - но барем избегнете го записот за дигиталната вакцинација. Тоа е крај на човековата слобода ако го прифатите шприцот и баркодот “.

Особената опасност од моменталната ситуација: Тоа не е нормален тоталитарен систем, чии луѓе во одреден момент се уморни од тоа. Тој се повика на цитат од британскиот автор Олдос Хаксли („Храбар нов свет“): „Тиранијата на„ науката “нема природен крај“.

 

Елитата на интелектуалци и банкари се стреми кон светска влада

„Кисинџер и Рокфелер години наназад рекоа дека се стремат кон светска влада“, вели Мишел Чосудовски. Елита интелектуалци и банкари сега ги остваруваат овие планови.

Прашањето е како да се изгради контра-наратив, вели проф. Чосудовски.

Сега е потребна контрапропаганда: „Лагите се веќе таму. Имаме докази дека луѓето умираат од вакцинацијата. Ги имаме сите докази дека глобалната економија пропаѓа.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА