Д-р Питер МекКалоу: „информаторите“ во ЦДЦ тврдат дека инјекциите веќе убиле 50.000 Американци

Најмногу цитираниот лекар за ран третман на КОВИД-19 излезе со експлозивно ново видео што го дувнува капакот на соучесништвото на медицинскиот центар во непотребната смрт на десетици илјади Американци.

Д-р Питер МекКалоу рече дека овие смртни случаи се олеснети со лажен наратив, склон кон туркање на нова, недокажана вакцина за болест што е високо лекувана.

Тој рече дека КОВИД е биооружје и вакцините претставуваат „втора фаза“ од тоа биооружје.

„Бидејќи оваа, во извесна смисла, фаза на биотероризам беше воведена, се работеше навистина во насока на одржување на населението во страв и изолација и нивно подготвување да ја прифатат вакцината, што се чини дека е втора фаза од операцијата за биотероризам“, рече МекКалоу на вебинар на 11 јуни со германскиот адвокат Раинер Фуелмих и неколку други лекари.

 

 

Тој забележа:

„И респираторниот вирус и вакцината му доставуваа на човечкото тело шилести протеини, што е цел на добивка на ова истражување за биотероризам“

 

 

Повеќето коментари на МекКалоу доаѓаат во првите 10 минути од видеото подолу

„Сега не можам да излезам и да го кажам сето ова на националната телевизија денес или во кое било време“, продолжи тој. „Но, она што го научивме со текот на времето е дека не можеме повеќе да комуницираме со владини агенции. Ние всушност не можевме да комуницираме ниту со нашите пропагирани колеги во големите медицински центри, се чини дека сите се под магија, скоро како да се хипнотизирани токму сега “.

 

 

Тој не се воздржа во критиките кон неговите колеги во медицинската заедница

„И лекарите, добрите лекари, прават незамисливи работи, како што се инјектирање на биолошки активен гласник РНК, кој го произведува овој патолошки шилест протеин кај бремени жени. Мислам дека кога лекарите ќе се разбудат од својот транс, тие ќе бидат шокирани кога ќе размислат што им направија на луѓето “.

МекКалоу е професор по медицина и заменик-шеф на интерна медицина на Универзитетот Бејлор, а исто така предава и на универзитетот А & М во Тексас. Тој е епидемиолог, кардиолог и интернист и сведочеше пред Сенатот на Тексас во врска со третманите со КОВИД-19. Тој има разликува со тоа што е најшироко цитиран лекар во третманот на КОВИД-19 со повеќе од 600 цитати во Националната медицинска библиотека.

 

 

На видеото, снимено од Овал Медија, МекКалоу рече:

„Првиот бран на биотероризам е респираторен вирус кој се шири низ целиот свет и зафати релативно малку луѓе – околу еден процент од многу популации – но создаде голем страв“.

Тој рече дека вирусот е насочен пред се на луѓето над 50 години со повеќе медицински состојби. Тоа не претставува скоро никаков ризик за децата.

Тој рече дека 85 проценти од над 600 000 смртни случаи во САД може да се спречат со третман со повеќе лекови, даден во раната до средната фаза на болеста.

Наместо тоа, на луѓето им беше кажано да останат дома и да не се враќаат во болница освен ако симптомите не се влошат, како што се сериозни проблеми со дишењето. До тогаш беше предоцна за многумина. Тие биле ставени на респиратори и починале.

Огромното мнозинство на лекари скокнаа во чекор, за да ги следат овие погрешни „упатства“ изнесени од Светската здравствена организација и Центрите за контрола на болести на САД.

Овие упатства беа занемарени за да се фокусираат на лекување на болни пациенти и, од почетокот, уште во април 2020 година, започнаа да се потенцира потребата од вакцина како единствена вистинска надеж за надминување на вирусот.

Сојузниот систем за пријавување на несакани настани за вакцини [ВАЕРС] регистрирал 5.993 извештаи за смртни случаи на луѓе инјектирани со вакцина против КОВИД помеѓу 14 декември 2020 година и 11 јуни 2021 година. Ова е повеќе од сите смртни случаи пријавени на ВАЕРС од сите други вакцини заедно последните 22 години.

Но, овие бројки, колку и да се шокантни, не ја гребеат површината на реалниот број на мртвите Американци, рече МекКалоу.

„Сега имаме информатор во ЦМС и имаме двајца информатори во ЦДЦ. Мислиме дека имаме 50 000 мртви Американци. Педесет илјади смртни случаи. Значи, ние всушност имаме повеќе смртни случаи како резултат на вакцината дневно отколку вирусното заболување. Во суштина тоа е пропагиран биотероризам со инјекција “.

 

МекКалоу додаде дека „секоја работа што беше направена во јавното здравство како одговор на пандемијата ја влоши“.

Тој рече дека сузбивањето на раните третмани со КОВИД, како што се хидроксихлорокин и особено Ивермектин, „е тесно поврзано со развојот на вакцина“.

Без сузбивање на веќе достапните третмани, владата немаше да може легално да одобри Овластување за итна употреба на трите вакцини кои брзаа на пазарот од страна на Модерна, Фајзер и Џонсон и Џонсон.

Во случајот на Модерна, владата на САД е носител на патент преку Националниот институт за здравство, јасен судир на интереси.

„Во основа ги објавив единствените два труда кои ги учат лекарите како да третираат КОВИД-19 дома за да спречат хоспитализација и смрт … Ако се лекува рано, тоа резултира со 85 проценти намалување на хоспитализациите и смртта“, рече МекКалоу.

Значи, не само што вакцините беа непотребно исфрлени со потиснување на веќе достапните, ефективни третмани, туку ФДА и ЦДЦ сега прикриваат трагичен број на смртни случаи предизвикани од нивните експериментални мРНА инјекции.

 

 

МекКалоу рече дека организирал групи ширум светот кои потенцираат ран третман.

„Владите всушност се обидоа да блокираат ран третман на пациенти со КОВИД, па затоа создадовме водич за домашни пациенти“, рече тој.

„Ние им се обидовме на луѓето и луѓето кои се разболија од КОВИД се јавија да земат лекови од дистрибутивни аптеки по пошта. Значи, без власта да знае што се случува, ние ја уништивме епидемијата овде, во Соединетите држави кон крајот на декември и јануари.

Во основа се грижевме за пандемијата со околу 500 лекари и телемедицински услуги. И до денес лекуваме околу 25% од популацијата од КОВИД-19 во САД, кои се навистина изложени на висок ризик, над 50-годишна возраст со медицински проблеми или се манифестираат со тешки симптоми. И во основа се справивме со пандемијата и во исто време се обидовме да се држиме над политичката кавга “.

 

 

МекКалоу рече дека неговиот фокус неодамна се свртел кон непотребните и опасни инјекции

„Работиме на промена на јавниот поглед на вакцината. Јавноста првично ја прифати вакцината и моравме некако полека да го вртиме бродот. Сега, во САД стапките на вакцинација опаѓаат од 8 април. Повеќето од центрите за вакцинација се празни “.

„Имаме многу работи во Соединетите држави. Ангажираме сè повеќе адвокати “.

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media