Д-р Дејвид Мартин – Ова е планиран геноцид

Воведувањето на вакцините против короната е масовно убиство со умисла, рече др. Дејвид Мартин во експлозивно интервју со Стју Питерс.

„Кога вбризгувате отров кај луѓето, внесувате смртоносна супстанца, тоа е токму она што се прави сега.

Фајзер тврди дека стапката на смртност од вакцината е „прифатлива“, рече Мартин. Тој истакна дека ова е планиран геноцид.

Тој продолжи да истакнува дека првата вакцина што му кажала на организмот да произведува шилест протеин С1 е патентиран од страна на Фајзер во 1990 година,

„Ни рекоа дека ова е нешто ново, нов патоген, но не е“.

Зоологот Питер Дазак, кој беше дел од тимот на СЗО во Вухан, кој го проучуваше потеклото на коронавирусот, рече во 2015 година дека треба да се започне глобална програма за вакцинација против грип или корона, користејќи ги медиумите како засилувач.

Дазак исто така рече дека инвеститорите секако ќе влезат откако ќе видат дека заработуваат многу пари.

„Ова е таен заговор, ова е изнуда, ова е домашен тероризам“, рече др. Мартин.

На прашањето зошто луѓе како Ентони Фаучи, американскиот „здравствен експерт“, сè уште се на слобода, тој одговори: „Министерството за правда на САД го напушти американскиот народ и ги има сите информации што ги споделувам тука од април 2020 година. Не превзедоа било што со тоа “.

Кои се заговорниците? Мартин рече дека Ентони Фаучи, директор на Националниот институт за алергија и инфективни болести (НИАИД), директор на Центарот за контрола на болести во Кина и Кристофер Елиас од фондацијата Бил и Мелинда Гејтс се на списокот што ја контролираат оваа „пандемија“.

„Значи, не постои такво нешто како вирус“, рече Стју Питерс. „Не“, одговори д-р. Мартин.

 

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media