Д-р Вернон Колмен: „Вакцините“ се оружје за масовно уништување - и може да го збришат човечкиот род

Авторот на најпродаваните книги во Сандеј Тајмс, Вернон Колмен, напиша над 100 книги кои се продадени во над два милиони примероци само во Обединетото Кралство.

Неговите медицински бестселери вклучуваат Bodypower, Mindpower, Food for Thought, итн.. Глобалниот бестселер Bodypower „Моќта на телото“ беше избран за една од најдобрите 100 книги на британските читатели.

Многу од книгите на Вернон Колмен се најдоа на списоците за најпродавани книги низ целиот свет.

Книгите на Вернон Колмен серијализирани во весници и списанија низ целиот свет и честопати се претворени во телевизиски и радио серии. Тој беше телевизиски лекар на британската телевизија  Би-Би-Си.

Д-р Колмен е поранешен професор по холистички медицински науки на Меѓународниот отворен универзитет во Шри Ланка.

 

 

 

Видео канал на Д-р Вернон Колмен

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!