Симнете ја нашата Андроид апликација

Реинер Фуелмих - Бришење на ресетирањето - Битката пред нас

Др. Раинер Фуелмих за Кристијан Дорстен - Сметката доаѓа на крајот!

Врвниот адвокат од Гетинген-Германија, Др. Раинер Фуелмих е еден од најголемите противници на берлинскиот вирусолог професор Кристијан Дорстен.

Пред девет месеци, Фуелмих најави дека ќе преземе правни активности против комплексот Корона, а особено против Дорстен и шефот на РКИ (Роберт Кох Институтот), Лотар Вилер.

Адвокатот брзо стекна многу симпатии од голем дел од населението - но немаше видливи успеси до ден-денес.

 

 

Сега Фуелмих исто така се повеќе се наоѓа под критики. Што е следно на фронтот во времето на Корона?

Раинер Фуелмих е непрекинато оптимист дека, акциите против корона, во САД наскоро ќе доведат до успех или барем до делумен успех, затоа што тој и неговите партнери во САД имаат доволно докази во своите раце што јасно покажуваат дека пандемијата е измама и дека се заснова на лажни тврдења од самиот почеток - на пример со ПЦР-тестот за да се утврди стапката на инфекција.

Во германското интервју за „Клубот на јасни зборови“, Фуелмих нагласува дека пандемијата не би постоела без овој тест.

Во процесот на ПЦР, трагите од геномот на вирусот се репродуцираат во многу циклуси. Во Германија, ова понекогаш се случува со над 35 циклуси со цел да се добијат што е можно повеќе позитивни резултати.

Меѓутоа, сега е познато дека позитивниот резултат не мора да значи дека засегнатото лице е навистина болно и заразно, бидејќи генетските компоненти на претходниот грип исто така можат да доведат до позитивен резултат од тестот.

Реномираниот Њјорк Тајмс минатата година објави дека голем број лажно позитивни резултати од ПЦР може да се припишат на висока вредност на циклусот.

Како резултат, во многу земји беа прифатени само вредности под 30 циклуси.

Како што рече Фуелмих во претходното интервју за Фулдаер Цајтунг, починале само околу 0,2 проценти од 9,9 милиони луѓе кои биле позитивни на тестот.

Сепак, не беше прецизирано дали тие починале со или од Корона.

Фуелмих го обвинува Дорстен не само за измама, туку и за намерна неморална штета.

Адвокатот од Гетинген е убеден дека Короната е создадена само за да тестира експериментална вакцина, за која нема ниту одобрување ниту резултати од студијата, за пошироката популација.

Фуелмих во разговорот со Клубот на јасни зборови упати јасни зборови дека мРНК вакцината не е тестирана ниту на животни и дека населението не е целосно информирано за опасностите од вакцинацијата.

Како што неодамна објави „Епох тајмс“, две нови студии во моментов сугерираат врска помеѓу мРНК вакцините против  Ковбид-19 и појавата на миокардитис.

Поради оваа причина, американските федерални здравствени власти пред неколку дена само ги обележаа мРНК вакцините од Модерна и БиоНТех/ Фајзер со соодветна ознака за предупредување.

 

 

Голем ризик од смрт со вакцинацијата против корона

Британската владина агенција Јавно здравје објави дека луѓето кои биле вакцинирани со експерименталната вакцина имаат 3,25 пати поголем ризик од смрт отколку невакцинираните пациенти во случај на коронова болест со варијантата Делта.

Според британското истражување, вакцинираните имаат 600% поголем ризик да умрат од една од варијантите на вирусот корона во оптек, отколку оние кои не се вакцинирани.

Стефани Сенеф, истражувач на Технолошкиот институт во Масачусетс (МИТ), откри можна причина за ова.

Сенеф верува дека вакцинското зависно зајакнување на антителата доведува до оштетување на имунитетот, што значи дека луѓето кои се вакцинирани имаат поголема веројатност да заболат од оваа болест. Сенеф:

„Исто така, се сомневам дека масивните кампањи за вакцинација можат да ја забрзаат стапката со која мутантните, отпорни на вакцини стануваат доминантни кај сите соеви на САРС-КоВ-2“.

Според Фуелмих, фактот дека ризиците од вакцинирање со мРНК се скриени од главните медиуми, сугерира дека Корона всушност не се однесува на здравјето, туку на тестирање на експериментална вакцина врз несудената широка популација.

Американскиот епидемиолог Џон П. Јоанидис од Универзитетот Стенфорд неодамна истакна на предавање на Универзитетот во Салцбург дека колатералната штета има посериозни ефекти од самата пандемија - научникот исто така го критикуваше и незадржливиот активизам на бројни научници. Буквално рече Јоанидис:

„Ова не е само вирус; тоа влијае на целото општество, економијата, здравството, целиот свет. Ако погледнете само во една димензија, ќе ја изгубите од вид целоста “.

Во меѓувреме, дури и институтот Роберт Кох мораше да признае дека од моментално 25 милиони германски граѓани вакцинирани, скоро 4.000 се заразени со корона и покрај вакцинираните.

Во овој контекст, Фуелмих објаснува дека фармацевтската индустрија не носи никакви ризици или трошоци, бидејќи истражувањето се финансира исклучиво од парите на даночните обврзници, а државата исто така ги штити овие компании со поттикнување на сите критики во јавноста, со замолчување на критичарите, па дури и со страв од претреси во домовите, како што често се случуваше со адвокатите и критичките лекари во минатото.

 

 

Назад кон социјалниот дискурс

Според извештајот на „Берлинер Цајтунг“, шеснаесет германски експерти од различни научни гранки сега повикуваат на јавно обвинетата расправа за објективизирање на Коивид-19 и  внесување во општествениот контекст.

Еден од учесниците, политикологот Улрике Герот, за Берлинер цајтунг изјави:

„Ние мора да спречиме да се лизнеме назад во ситуација во есен во која се преземаат мерки бурно и без диференцијација што доведува до социјална вонредна состојба.

Но, тоа е токму она на што веројатно ќе се врати, стравува Фуелмих во интервјуто за Клубот на јасните зборови. Адвокатот ја гледа само смиреноста пред невремето во сегашното олеснување.

Фуелмих смета дека дебатата за вакцинирање на децата е особено перфидна, бидејќи според бројни реномирани меѓународни лекари, децата не претставуваат апсолутно никаков ризик.

Фуелмих смета дека вакцинацијата на децата е јасна злоупотреба и смета дека децата и вакцинацијата биле мета на акцијата од самиот почеток, а не маските и дистанцата.

 

 

„Зошто им е дозволено децата да бидат измачувани кога не преставуваат ризик?“

Дека Фуелмих со оваа изјава ја разоткрива вистината е јасно од студијата КОПСИ објавена во февруари 2021 година од страна на Универзитетскиот медицински центар Хамбург-Епендорф, според која скоро секое трето дете страда од ментални нарушувања.

Јакоб Маске, портпарол на Федералното здружение на педијатри (БВКЈ), исто така, го потврди ова во разговор со „Рајнише пост“. Буквално Маске вели:

„Постојат психијатриски заболувања од обем што никогаш порано не сме ги виделе. Оние што не се самоубиства и имаат само една депресија, веќе нема да бидат прифатени воопшто “.

Вршителот на должноста, медицински директор на клиниката за психијатрија, психотерапија и психосоматика кај деца и адолесценти во Фрајбург, исто така, потврди во интервју за СВР дека драматично се зголемија обидите за самоубиство и самоубиствени мисли кај децата и адолесцентите и дека се повеќе и повеќе пациенти со мисла за самоубиство го наоѓаат својот пат до клиниката.

Во меѓувреме, расте политички притисок врз педијатрите да одлучат да вакцинираат деца и адолесценти, што го критикува БВКЈ.

Во интервју за Ерцте-Цајтунг (Списание на Лекари), портпаролот на БВКЈ, Јакоб Маске, го критикуваше фактот дека тука влегоа политичари без стручно знаење. Маске се брани од каков било политички притисок и нагласува: „Среќни сме што ја имаме постојаната комисија за вакцинација“.

Дури и Раинер Фуелмих не знае кога конечно ќе заврши целото лудило - но тој е уверен дека наскоро може да започнат првите тужби, барем во САД и некои други земји.

Адвокатот нема големи очекувања од германскиот судски систем бидејќи препознава значителен политички притисок што никогаш не го доживеал во неговата професионална кариера.

Во резимето на 56-ти и 57-ми состанок на Коронскиот комитет, Др. Раинер Фуелмих повторно за Кристијан Дорстен. Адвокатот Др. Раинер Фуелмих е убеден дека главниот вирусолог на „Шаритот“ во Берлин, Кристијан Дорстен, нема да се извлече така лесно.

Како д-р. Ентони Фаучи кој моментално е „исфрлен“ во САД, луѓето како Карл Лаутербах и Кристијан Дорстен на крајот ќе мораат да живеат со последиците од своите постапки.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА