Доктор снимен како издава ослободувања од вакцини на скриена камера: „Навистина ова е ужасен, ужасен лек!“

Доктор снимен како издава ослободувања од вакцини на скриена камера: „Навистина ова е ужасен, ужасен лек!“

Лекар е фатен на скриена камера како издава „лажни“ медицински исклучоци за мандатот за вакцинација во Нов Зеланд.

Според Њузхаб, д-р Џони Жиру, која води клиника за слабеење во близина на Крајстчерч на Јужниот остров во Нов Зеланд, ги издала сертификатите за да им помогне на своите невакцинирани пациенти да ги заобиколат овластувањата на работното место и меѓународните гранични правила.

Жиру беше снимана од Њузхаб со скриена камера во ординацијата на лекарот.

Репортерот платил 80 долари за состанокот, во кој Жиру објаснила како да го искористи ослободувањето за да го заобиколи мандатот на работодавачот.

„Тука сте затоа што не сте луди да бидете вакцинирани. Одлично, во ред сте и на вистинското место.

Мислам навистина ова е ужасен, ужасен лек“.

Лекарот поднел барање за ослободување од вакцината и сè уште чека одговор, велејќи на видеото:

„Не, не можеш да ме натераш, ќе престанам да се занимавам со медицина пред да се вакцинирам со оваа вакцина. Сум имала многу вакцини порано, но не и оваа“.

Неколку луѓе се огласија на социјалните мрежи и ја прогласија Жиру за „херој“ затоа што дала медицински ослободувања против насилниот фашистички мандат.

Жиру сега е пријавена во владата каде што веројатно ќе се соочи со обвиненија за помагање на оние кои сакаат да ја избегнат вакцината.

Не се знае какви ќе бидат тие казни, но ќе внимаваме на овој случај.

Снимката од скриената камера можете да ја погледнете горе во наведениот извор.

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА