Симнете ја нашата Андроид апликација

Доктор Зев Зеленко предупредува за „глобален геноцид“!

Доктор Зев Зеленко предупредува за „глобален геноцид“!

Владимир (Зев) Зеленко (роден 1973 година) е украинско-американски семеен лекар познат по промовирање на коктел од три лекови хидроксихлорокин, цинк сулфат и азитромицин како дел на амбулантски третман против Ковид-19 што го промовираше како Протокол Зеленко.

На 23 март 2020 година, Зеленко објави отворено писмо до американскиот претседател Доналд Трамп, каде што тврди дека успешно лекувал стотици пациенти со Ковид-19 со 5-дневен курс на неговиот Протокол.

Протоколот за лекување на Зеленко брзо доби озлогласеност со неколку медиумски фигури и различни службеници на администрацијата на Трамп што го промовираа, вклучувајќи ги Руди Џулијани, Шон Ханити и шефот на кабинетот на Белата куќа Марк Медоус.

Лекарот Владимир „Зев“ Зеленко го советуваше претседателот Трамп да земе хидроксихлорокин против Корона.

Тој беше номиниран и за Нобелова награда.

Тој ја нарекува Короната псиоп (психолошка операција) и вели дека повеќе луѓе веќе починале од мерките - затворање и вакцинација - отколку од самата болест.

Светските експерти велат дека можеби сме на работ на „геноцид“. Нобеловецот Лук Монтание и Мајк Јејдон, поранешен потпретседател на Фајзер, предупредија меѓу другото и за геноцид. Според Јејдон, децата имаат 50 пати поголема веројатност да умрат од вакцина отколку од коронавирусот.

Ирската професорка Долорес Кејхил, исто така, изјави дека 90 проценти од вакцинираните ќе умрат во рок од две години. Јејдон проценува дека 75% од вакцинираните ќе умрат во рок од три години. Роберт Мелоун, пронаоѓачот на гРНК вакцината, предупредува да не се земе вакцината, велејќи дека владата не е транспарентна за несаканите ефекти.

Експертите ширум светот предупредуваат дека тоа може да доведе до глобален геноцид. Ова е едноставно затоа што сите животни умреле за време на испитувањата на вакцината. Сега луѓето се дел од експериментот, рече Зеленко во шоуто „Стју Петерс“.

Повеќето луѓе умираат на краток рок како резултат на згрутчување на крвта. Според известувачот, повеќе од 45.000 луѓе во Соединетите држави веќе починале како резултат на шприцевите против Корона. Зеленко рече дека има многу повеќе.

На пример, неговите колеги се обидоа да пријават смртни случаи од вакцини на ВАЕРС, што бележи негативни реакции на вакцините во Соединетите држави, но нивните извештаи беа одбиени.

На долг рок, многу вакцинирани луѓе ќе умрат од автоимуни болести и рак, рече докторот. Потоа, постои феномен познат како влошување на инфекцијата со посредство на антитела. Ова би можеле да го споредите со детонација на бомба, рече Зеленко.

Вакцинираните можат да го спречат појавувањето со земање превентивни антивирусни лекови и третирање на болеста со хидроксихлорокин или ивермектин веднаш ако добијат Корона.

„Значи, постојат ефикасни начини да се спречи експлозијата на бомбата“, рече докторот.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА