Докторот кој го негира Ковид-19 - Короната е измама, не постои

Д-р Дерек Кнаус е специјалист по клиничка лабораторија специјализиран за вирусологија и имунологија. Тој е со седиште во Јужна Калифорнија и ја даде следнава изјава:

 

Јас сум доктор по вирусологија и имунологија

Кога јас и мојот лабораториски тим ги извршивме тестовите користејќи ги постулатите на Кох и набудувањето под СЕМ (електронски микроскоп за скенирање), во ниту еден од 1500 примероци НЕ пронајдовме  Ковид-19.

Она што го откривме е дека сите 1500 примероци беа претежно грип А и одреден грип Б, но ниту еден случај на Ковид,. ПЦР-тестото не го користевме.

Потоа ги испративме  примероците во Стенфорд, Корнел и некои лаборатории на Универзитетот во Калифорнија и тие ги најдоа истите резултати како и ние, НЕ Е КОВИД. Откриле грип А и Б.

Тогаш сите разговаравме со ЦДЦ барајќи одржливи примероци на КОВИД, за кои ЦДЦ рече дека не можат да ги достават затоа што немаат примероци.

Преку целата наша истражувачка и лабораториска работа, сега дојдовме до цврст заклучок дека КОВИД 19 е измислен.

Грипот беше наречен „Ковид“ и повеќето од 225 000 смртни случаи беа поради истовремени болести како што се срцеви заболувања, карцином, дијабетес, емфизем и сл.

Потоа се разболеле од грип, што дополнително го ослабна имунитетниот систем и починаа.

 

Сè уште не најдов ниту еден употреблив примерок на Ковид-19 за работа.

Ние, од 7-те универзитети кои извршивме лабораториски испитувања на овие 1500 примероци, сега го тужиме ЦДЦ за измама за Ковид 19.

ЦДЦ сè уште не ни испрати ниту еден одржлив, изолиран и прочистен примерок од Ковид 19. Ако не можат или не сакаат да ни испратат одржлив примерок, велам дека нема Ковид-19, тоа е измислено.

Четирите истражувачки трудови што ги опишуваат геномските екстракти од вирусот Ковид 19 никогаш не биле успешни во изолирањето и прочистувањето на примероците.

Сите четири трудови напишани на Ковид 19 опишуваат само мали парчиња РНК кои биле долги само 37 до 40 основни парови, што НЕ е ВИРУС. Вирусен геном е типично долг од 30 000 до 40 000 базни парови.

Ако Ковид се претпоставува дека е толку лош како што се тврди насекаде, како е тоа што никој во ниту една лабораторија во светот никогаш не го изолирал и прочистил овој вирус во целост?

Ова е затоа што вирусот никогаш не бил пронајден, само мали парчиња РНК кои и онака никогаш не биле идентификувани како вируси.

Значи, ние имаме работа само со уште еден вид грип, како и секоја година, КОВИД 19 не постои и е измислен.

Верувам дека Кина и глобалистите ја организираат оваа КОВИД измама (грип маскиран како нов вирус) во глобална тиранија и светска полициска и тоталитарна надзорна држава и овие акти содржат огромна изборна измама за соборувањето на Трамп.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!