Двегодишно девојче почина 6 дена по второто вакцинирање

Краток извадок од изворот наведен подолу

Двегодишно девојче за жал почина една недела откако ја прими вакцината Фајзер/Бионтех. Вакцината сè уште не е одобрена за употреба кај деца, но во последните неколку недели започнаа испитувања на кои родителите можат да ги волонтираат своите деца.

Смртта била пријавена во САД во системот за пријавување на вакцини за несакани настани (ВАЕРС). Деталите покажуваат дека двегодишното дете од Вирџинија ја добило својата втора доза од експерименталната инјекција од „Фајзер“ на 25 февруари 2021 година. Но, четири дена подоцна, на 1 март, девојчето било примено во болница затоа што сериозно се разболело ...

Извор и целосен напис:  trikooba.com

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!